Pepa25

Jak ovlivní „Babišovo zdražování“ volby?

Máte tu v ČR rekordní inflaci, což je bohužel smutná skutečnost. V velké části je to způsobeno cenami ze zahraničí, ale jak včera poukázala opozice v televizní debatě, určitě tomu přispělo i zvyšování minimální mzdy, platů a důchodů ze strany dosluhující levicové vlády (toto promítnutí růstu mezd do cen nazvali „Babišovým zdražováním“). ČNB včera zvyšování sazeb komentovala slovy „V situaci výrazné fiskální expanze a bez výhledu konsolidace fiskální politiky je jasné, že to přispívá k proinflačnímu prostředí a může nepřímo ovlivňovat naše rozhodování“ (zdroj Patria.cz).
Nejsem volič ANO ani nedokážu odhadnout jejich uvažování. Proto se ptám: může mít současná drahota nějaký vliv na podporu vládních stran ve volbách?

Nejlepší odpověď
Drap

Nijak podstatně. Nejsem příznivcem ani voličem ANO, ale vidím takové kecy jako pouze propagandu na poškození Babiše. Nevidím to jako Babišovo zdražování, ale vidím, že bude ještě hůř, ať budeme mít vládu jakoukoli. Opoziční strany v čele s ODS by se měly zamyslet sami nad sebou. Vzpomeňme si a pandemii, co tyto strany dělaly. Kromě rozeštvávání lidí nedělaly nic, a vše dodatečně kritizovaly a hodnotily jako špatné. Fialá stále jen tvrdí : y víme jak na to, ale s ničím konstruktivním nikdy nepřišel.

Další odpovědi
JežíšKristus

Asi příliš ne. Voličům AB to je jedno.
Uvažují přesně tak, jak to napsal Drap: „vidím takové kecy jako pouze propagandu na poškození Babiše. Nevidím to jako Babišovo zdražování“.

Prostě nechtějí vidět, že 4 roky nic, a zrovna před volbami vláda všem začne přidávat. Kupování si voličů? Ne, Babiš jen dělá propagandu na poškození Babiše 🙂

elkon

„Babišovo zdražování“ je výplod opozice v čele s Fialou a Bartošem. Zadlužení země má na svědomí Covid, potažmo parlament, který půjčky schválil. Když se pandemie rozjela, byla opozice první, kdo chtěl, aby vláda podnikatelům pomohla. Naběhlo také mnoho dalších výdajů souvisejících s pandemií. Proto parlament, včetně opozice, schvaloval navýšení schodku (protože by na to státní kasa neměla). A dnes to vládě vyčítají. Jsou to ubožáci.

Emefej

Neovlivní je nijak, protikorupční hnutí ANO opět vyhraje.

da ny

Současná drahota je jedním z argumentů opozice, v předvolebním boji.
Za něčím stojí nutnost, za něčím nenasytnost, využití situace…..
Zvedají se nzdy, náklady, se snížením i ohromných zisků se někteří nesmíří.....

Pepa25

Děkuji všem za názory. Už chápu, že Babišovi provádí negativní kampaň, kdy především očerňuje politické protivníky – jeho voličům to nejen nevadí, ale naopak to podporují.

JežíšKristus

Elkon: covid měl na statní rozpočet nulový vliv. Na pandemii přišly miliardy z Unie. Současné zadlužení je způsobeno jen zvyšováním platů před přicházející recesí. To je vědomý krok vlády, který vůbec činit nemusela.

postcd

covid měl na statní rozpočet nulový vliv

Stát si půjčil aby mohl podporovat ekonomiku kterou ohrozily proti-epidemická opatření. Státní dluh považuju za součást rozpočtu a proto to tvrzení považuju za nesmysl. Evropské peníze nemohou použít na umoření toho dluhu.

Alesh

No, hlavně už pěkně tekl před Covidem. Ten se jim pak akorát nádherně hodit do krámu.

elkon

Kdyby se spoléhali pouze na unii, tak by toho moc nezachránili.