martin.jares

Jak opravit PC (Acer Notebook, detaily viz níže)?

Potřeboval bych pomoc s opravou NTB Acer Travelmate P253-E
Bývalý disk je usmažený, zkoušel jsem instalovat nové SSD, boot manager ho nerozeznal a stále psal “No Bootable Device”
Zkusil jsem v BIOSu nastavit Legacy BIOS, nepomohlo a navíc se už nemohu stále dostat do BIOSu, zkusil jsem reset BIOSu vyndáním a po 10 minutách opětovném zasazení CMOS zpět, kam má patřit.
BOOT už vypadal lépe (nebyl na půlce obrazovky jako v Legacy), ale nyní zobrazuje Unknown Devices, dokonce zobrazuje i po vyjmutí SSD i WiFi modemu (který také bral dříve jako bootable device)
Jinak dostat se do BIOSu po CMOS resetu stále nejde
Na SSD je btw předinstalovaný Windows pro chytráky

Nejlepší odpověď
Arne1

Když jsi tam strčil čisté SSD, tak na něm asi nic není. Tak se nediv že ti to psalo že tam není zařízení ze kterého by se dal zavést operační systém.

Další odpovědi
jsemjá

Acery se rádi rozbíjejí. Doporučuji, koupit lepší počítač. Sice, za více peněz, ale vydrží. Mám Asus. Občas se zasekne, ale to, kvůli Windows 10. Aktualizuje se. Ale mě, vydržel zatím asi šest let.