nikolqa.o

Jak omezit rychlost u routeru TP-Link TL-WR741ND?

Dobrý den,

mám router TP-Link TL-WR741ND a potřebovala bych u jednoho počítače omezit rychlost a to co nejvíce to jde. Už mi leze krkem to macechy čumění na youtube a online filmy a hry a bůh ví co ještě. Jí to jede a mě se to seká při prohlížení obyčejných webů, když čtu třeba jen recenze na SmartManii (video a obrázky to má co dělat, aby to vůbec načetlo). Myslela jsem že by to mohlo být ovladačema, ale ne. Mám 2 měsíce starý notebook, přeinstalovala jsem ovladače, zkusila jsem restartovat a znovu nastavit router a nic nepomohlo. Mám toho dost, já si internet platim a já ho budu používat.

Prosím poraďte. Našla jsem v nastavení routeru Bandwidth Control Rules List, ale nevím, zda je to ono. Pokud ano, můžete mi prosím poradit, co tam mám zadat za parametry, aby jí to razantně omezilo?

Nebo existuje ještě nějaký jiný způsob, jak jí „odstřihnout“ od internetu tak, aby nepoznala, že se něco děje a z ničeho mě nepodezřívala (kromě povolení MAC adres a změny hesla)?

Děkuji.

boreczech: nechci se doma hádat, změnit heslo už jsem zkoušela a jen díky těm kecům jsem to vrátila do původního stavu.

Nejlepší odpověď
cochee

Ano, káplas na správnou stopu, kolonka Ingress Bandwidth (kbps) – Max. Zadej tam pro začátek polovinu z tvé nominální příchozí rychlosti (jak definuje smlova s ISP) a nezapomeň označit Enable = Povoleno. Záleží pak ještě na tom, jestli máš přípojku agregovanou (údaj ve smlouvě např. 1:20) a jestli ISP tu agregaci i využívá. Pokud agregaci nemáš anebo jsou linky volné a nikdo se s tebou neagreguje = nespoluvyužívá to pásmo, tak by to macecha ani nemusela poznat a tobě by se net radikálně zlepšil. Jo a nezapomeň na správné jednotky, smlouvu budeš mít pravděpodobně deklarovanou v Mbps a router vyžaduje kbps, takže číselně zadej požadovanou hodnotu v Mbps vynásobenou tisícem, např 10 Mbps = 10000 kbps.

Další odpovědi
anonym

platíš si internet a bojíš se říct, že je Tvůj a dělat to potají? není v tom ještě něco jiného? stačí říct jedna věta a změnit heslo pokud jedete přes wifi.

nikolqa.o

cochee: agregaci mám ve smlouvě 1:8, ale jestli je využívaná to nevím.

Jinak moje rychlost internetu taky není zrovna něco extra. Chtějí po mě 483kč za 4/1Mb. I když se mi snaží tvrdit, že rychlost zvýšili ze 4/1Mb nejdříve na 6/2Mb a teď už na 10/2Mb, ale já žádnou změnu nepociťuji a když jsem na netu sama, tak mám rychlost stahování 3,92Mbps a rychlost odesílání 0,97Mbps. Což odpovídá tomu prvnímu číslu.

Jsou to vydřiduši. Protože teď za tuhle cenu nabízejí „rychlejší“ internet (10/2Mb).

gecco

To jsi, Nikolko, pěkná drsňačka…
😉

nikolqa.o

Někdo být musí. :D Kdyby mi to aspoň fungovalo nějak přijatelně, tak to řešit nebudu, ale čeho je moc, toho je moc.