AAmila

Jak casto se plati pripojeni na wifi? Jednou za mesic?

Popripade existuje neco jako wifi historie?
Jajsemraibek- je to tak u vsech domacnosti?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud chodím po městě a připojuji se na různé wifi, tak neplatím nic. Pokud jsem doma a připojuji se na wifi, tak taky neplatím nic. Platím jen za internet jako takový. Wifi jen posílá signál bezdrátově do zařízení.

Takže platím jen za to, že mohu mít internet (u mě doma), ale za připojení wifi neplatím nic.

Může být případ, kdy nastavím na wifi heslo a pokud se chceš připojit, vezmu si poplatek. Třeba na hotelu. Ale může to být i na ubytovně, kde žije více lidí. Já platím internet a mám wifi. Chceš se připojit, zaplať. Každý měsíc změním heslo a tak budeš platit každý měsíc.
Ale jinak za wifi neplatíš. Platíš za net. Není to stejné u každé domácnosti. Někdo má smlouvu se slevou za to, že platí pololetně, někdo měsíčně atd.

Další odpovědi
gecco

„Jak casto se plati pripojeni na wifi?“ – podle toho, jak se domluvíš s poskytovatelem wifi… Máš-li vlastní WLAN, za připojení na ni neplatíš nic (platíš, případně, za připojení routeru na net)…
„wifi historie“ – jistě, může – podle nastavení routeru (AP)…
____
Víš jistě, že víš, na co se ptáš?

Dochy

Není to u všech domácností. Jsou různé způsoby připojení. Pokud se připojujete na placenou wifi, pak zpravidla musíte platit měsíčně. Ale záleží to na dohodě s vaším poskytovatelem internetu. Klidně si můžete domluvit roční předplatné, je to na dohodě vás dvou. Existují i WiFi hotspoty, kde si po připojení předplácíte kartou hodiny. Dokud nezaplatíte, máte přístup jen na stránku pro zaplacení (např. některá letiště)