Rafaelo111

Jak nastavím datum a čas na routeru v jeho nastavení? Nevím, jak ho synchronizovat s internetovým serverem?

Nastaveni routeru

Jak prosím nastavím datum a čas na routeru v nastavení routeru. Nevím jak ho synchronizovat s internetovým serverem. Děkuji

Odpovědi
Muffz

Napiš typ routeru, každopádně NTP synchronizace je součástí snad každého routeru. Možná máš jen špatně nastavený timezone (minuty jsou dobře, jen máš třeba o hodinu víc). U TP-Linku je to tuším v Maintenance – System tools – Time (+/-).

Rafaelo111

Asus RT-N12
Wed, Jan 05 21:33:03 2011
*Upomínka: Vaše systémové hodiny nebyly synchronizovány se serverem NTP.

  • Upozornění: Systémové časové pásmo je jiné, než lokální nastavení.

Edison

Vybrat vhodný NTP server. Osobně doporučuji některý z českých. provozovaných např. NIC.cz (správce domény .cz, tak jim věřím) Zkontrolovat průchodnost packetů do internetu. Např. nástrojem v routeru. Zrovna asus tohle má celkem fajnově funkční. Ještě mě napadá mít aktuální FW. Jeden právě s tímhle měl potíže.