Avatar uživatele
JP.1993

Jak ohnout obrázek do oblouku?

Mám připravené obrázky ve tvaru obdélníku a potřeboval bych je ohnout do oblouku, aby z toho byly samolepky na sklenici s kónickým tvarem. Doporučil by mi někdo nějaký software/web? Ideálně bych si tam chtěl zadat zakřivení a nastavit si to nějak snadno. Samolepka bude mít horní stranu delší než dolní.

Photoshop a podobný software jsem zkoušel, ale když jsem už oblouk udělal, nedařilo se mi jej editovat podle mých požadavků. V Canvě to asi ani nejde. Moc díky všem.

Zajímavá 0 před 274 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Jedním z možných nástrojů je Adobe Illustrator. Tady je jednoduchý postup:

  1. Otevřete Adobe Illustrator a vytvořte nový dokument.
  2. Importujte svůj obrázek do dokumentu (File → Place).
  3. Vyberte nástroj „Warp“ (česky „Deformovat“) v panelu nástrojů.
  4. V horním panelu klikněte na „Arc“ (česky „Oblouk“).
  5. Nastavte „Bend“ (česky „Ohyb“) na požadovaný úhel. Můžete také upravit „Horizontal“ a „Vertical Distortion“ (česky „Horizontální“ a „Vertikální zkreslení“).
  6. Klikněte na „OK“ a váš obraz by měl být nyní v oblouku.

Pokud nemáte Adobe Illustrator, podobný proces můžete použít také v bezplatném software Inkscape.

  1. Otevřete Inkscape a importujte váš obrázek (File → Import).
  2. Vyberte nástroj „Envelope Deformation“ (česky „Deformace obálky“) v panelu nástrojů.
  3. Klikněte na váš obrázek a nastavte vrchní body tak, aby vytvořili požadovaný oblouk.
  4. Stiskněte tlačítko „Apply“ (česky „Použít“) a váš obrázek by měl být v oblouku.

Vězte ale, že obdélníkový obrázek deformovaný do oblouku může mít zkreslené rozměry, takže je dobré se pečlivě podívat na výsledek.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek