Jak oheň hoří v nulové gravitaci? Ví kam má hořet?

Nejlepší odpověď
anonym

Teorie fyziky nabízí prostý výklad, za předpokladu dodávání kyslíku, by plamen měl kulovitý tvar, čili rovnoměrný do všech stran.

Další odpovědi
fcoop

Název: Horeni
Příspěvek od rusher dne 22.05.07 03:02:39 Zdravim hele lidi mam dotaz mohlo by ve vesmiru horet?v pripade ze by tam byl kyslik? tj myslim horela by zapalka bez gravitace?

Název: Re: Horeni
Příspěvek od MMys dne 22.05.07 03:20:30 Docela zajímavá otázka. Ono by to zpočátku určitě hořelo, ale nevím, co se stane, až kyslík okolo zápalky vyhoří. Protože bez gravitace nevznikne vzestupné proudění teplých spalin, a pak se bude obtížně dostávat kyslík do místa hoření. Bez pohybu to možná bude problém, a bude to hořet špatně. Za pohybu problém asi nebude.

Název: Re: Horeni
Příspěvek od fidler dne 22.05.07 03:42:43 Myslím, že tím vyhořením kyslíku vznikne podtlak, který bude z okolí nasávat další kyslík a gravitace tudíž nebude potřebná.

Název: Re: Horeni
Příspěvek od Alien_MasterMynd dne 22.05.07 04:22:00 Podtlak to je otazka, ale nejspis jo – vzniknou produkty horeni, ktere pri te exotermni reakci nejspis budou tlaceny ven a na jejich misto by mohl jit ten kyslik. Ale stejne bych takovy ohen v prostredi bez gravitace chtel videt, vypadalo by to nejspis efektne (i kdyby se neudrzel).(Net)

lexx

Asi hoří, jinak by si astronauté na ISS nemohli zapálit cigáro.