upííír

jak odstranit zápach mušlí z dovolené?

přivezla jsem si z dovolené mušle již prázdné lastury a nevím jak odstranit zápach rybiny
Doplňuji:
díky,a vyvařit v čem??

Nejlepší odpověď
badisko

ve vode s octem …?…to ze jsi je vzala a vypadali prazdne jeste neznamena ze byly prazdne ..:D oni je dokazou behem chvile ptaci a jini zivocichove vycistit ..ale uvnitr jsou stale zbytky …:D ..
Doplňuji:
arygnoc… je zvlasntni ze uz mi to parkrat pomohlo …:D .. mam ocean kousek od domu a uz jsem to testoval …:D …navic to pekne ocisti perletovinu od usazenin …:D a ve finale se pretrou bezbarvym lakem parada … je pravda moze ze ji to krapet nalepta a nebude povrh tak leskly ale to spravi bezbarvy lak …

Další odpovědi
arygnoc

vyvariť.
potom prestriekať bezfarebným lakom (hoci i lakom na vlasy).
Doplňuji:
vo vode.
v žiadnom prípade vo vode s octom (vôbec v žiadnej kyslej vode), lebo tá rozkladá štruktúru lastúry.

jirkajirka

Rozložit někde na suché teplé dobře větratelné místo,třeba půda.Po měsíci bude vše v pořádku. Používáním chemie,laku jen mušle poškodíte.

zjentek

dej to na pár dní na slunce, nejlépe do mraveniště, nebo někde, kde je v hlíně živo. Pak na pár dní někde do dešťovky a zase pár dní na slunce. Můžeš tu vodu i osolit, sůl taky něco vyžere, stejně jako ty organismy, voda a slunce. Pak to vyvař, jestli bude ještě třeba- klidně použij chemii, třeba prášek na praní

mosoj

Nevařit, ale vykoupat ve formaldehydu (formalínu).
Myslím že se dá koupit i menší množství v lékárně, nebo jinak zde :
http://eshop.mach-chemikalie.cz/pro­duct_info.php?pro­ducts_id=66

Bedy

Bože, jen ne ocet (i ve vodě naředěný) – to by mohl vymyslet jen blbec snad – lastury jsou z uhličitanu vápenatého a ocet, byť ještě slabší, by jim mohl ublížit, mohlo by je to rozložit.

Jinak lak taky není nejlepší volba. Opravdu nejlepší je to nechat venku krásně vyvětrat, občas promáchnout ve vodě a hodit to na sluníčko.