Angi-Shy

Jak odstranit temer ztuhlou vrstvu vterinoveho lepidla z plastove lahvicky?

Mel jsem vterinove lepidlo nalite do vetsi plastove lahvicky, ale vterinak spodek lahve musel asi rozleptat, bylo uplne zkrystalizovany a tak jsem poridil jiny druh plastove lahvicky a zbytek vterinaku tam nalil. Uz v tu dobu byl vterinak takovy hustejsi nez obvykle, jestli se smychal s rozleptanym plastem z prvni lahvicky ci co, netusim, ale po 3 dnech jsem zjistil, ze vterinak v nove lahvicce je temer ztuhly.
Po natoceni lahvicky se sice jeste pomalu preleva, ale ven uz v tomto stavu asi moc nepujde.
Co pujde, to vyskrabu, ale nejsem si jist, jak pak dostat ven i ten zbytek.
Nepotřebuji aby byla lahvicka 100% jako nova, jen aby tam nebylo to kasovite reziduum a mohl lahvicku naplnit jinym lepidlem.
Vycetl jsem ze lze použít aceton, odlakovac s acetonem ci alkohol, ale nejsem si jist jestli by to nerozezralo i samotnou plastovou lahvicku 😕 vedel by někdo?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Bohužel je to pravda. Aceton rozpouští jak vteřinové lepidlo (kyanoakrylátové), tak i mnohé plasty. Dokonce se toho využívá při opravách plastových věcí. Záleží na typu plastu, Ale není to rychlý proces, na výplach od toho sajrajtu (míchat/ mechanicky čištění pomáhat doporučeno) by ten plast měl vydržet a po důkladném promytí by lahvicčka měla přežít. Pokud počítáš s případným narušením povrchu (případná ztráta průhlednosti, obecně narušení povrchu lahvičky). Také se vyrábí speciální roztoky na odstranění vteřiňáku, ale obvykle jde o kombinaci acetonu s dalšími přísadami. Prostě si jimi moc nepomůžeš (ve smyslu nepoškození plastu), jen za ně více zaplatíš. Znovu opakuji – záleží na typu plastu.