Ann_H

Jaký je význam slova včetně?

Odpovědi
Rokio

Opak kromě.

annas

Dnes přišli tři kamarádi, Petr, Pavel, Zdeněk. Přišli všichni i se Zdeňkem, (nepočítal s tím, že přijde),. tedy včetně Zdeňka. .

Cena za zboží je včetně dopravy . Do ceny se zahrnuje i ,dopravné. . Opakem je vyjma dopravy = bez dopravy.

Malvína

S.
Máma koupila sýry včetně jednoho hermelínu.
Tzn. koupila sýry, jeden z nich byl hermelín.

Dochy

„i s …“
od 5. do 9. včetně znamená, že to platí i kdykoli (nebo v rámci např. běžné otvírací doby) 5. a 9.
Není to případ, kdy to např. musí být hotové 9. ráno před začátkem směny.