deliris

Jak odpustit rodičům?

Dobrý den, jak odpustit rodičům, kteří mě v osmnácti nechali napospas osudu? Měli jsme problémy, vystěhovali nás, alkohol, dluhy, já jsem byla na střední školu, dokončila jsem ji, i když jsem neměla kde bydlet, teď pracuji už třetím rokem, ale pořád mám v sobě křivdy vůči rodičům. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená, ale poslední dobou je můj otec jedna velká katastrofa. Jeho problémy trvají věčně, chce, abych mu půjčovala peníze (což nehrozí), s mou matkou se rozvedl, pak se oženil, a teď se znovu rozvádí. Pracuje, ale neumí vycházet s penězi. Dost mě to vyčerpává, ty jeho neustálé prosby a sliby, že už bude v pohodě. Zkoušela jsem psychologa, bez výsledku.
Doplňuji:
Psycholog radil pár krát denně číst takovou formulku, kterou mi napsal. Odpouštím sobě, odpouštím tobě… atd. Nepomohlo. Hodně věřím tomu, že psychický stav hodně ovlivňuje stav fyzický, a to na sobě pociťuji. Pořád mě něco někde bolí. Mám někde hluboko zakořeněný pocit, že když jsem dcera takovýchto lidí, tak ať chci nebo nechci, své kořeny nezapřu. Chci se osvobodit, nejde to. Byla jsem o víkendu na oslavě rodiny od mého přítele (slavili celkem tři lidi vč. jeho), přál mamince a když jsem viděla, jak hezký mají spolu vztah, zastesklo se mi tak, že jsem jí ani nebyla schopná slušně popřát.

Nejlepší odpověď
iceT

Nejde o to jaké máte kořeny,jde o to,že chcete žít jinak a dosáhnout někam výš.Pracujte na sobě,obklopte se lidmi,na kterých vám záleží…Jenom vy sama si dokážete zařídit život tak,aby vám vyhovoval…Chce to čas a trpělivost,a říká se,že čas všechny rány zahojí…

Další odpovědi
anonym

Vy zadnou krivdu mit v sobe mit urcite nemusite. ! Naopak ! Budte na sebe hrda . Odpustit jim odpustite , az sama to v sobe pocitite , nebo take ne. A nemusite si to vycitat. Zarizujte si sama svuj zivot a nepocitujte pocit viny . Alkohol zkazi hodne mezilidske vztahy – at mezi manzeli , nebo detmi … prateli … je to smutne , ale bojovat musi oni sami – postizeni. Preji hodne sil a myslete sama na sebe , i kdyz to bude tezke. -iv-

Fidel

Co vám radil psycholog? Dodržovala jste to?

deliris

Čas rány zahojí, to se říká lehce, ale já se v tom plácám už dlouho, a ještě se nezahojily. Je mi 22 let.

coco

Tak už jsem neměla možnost reagovat.Byla jsem na tom možná hůř,to je relativní.Ale…VY jste si své rodiče nevybrala,tudíž nenesete zodpovědnost za jejich činy,chování,styl života.TEĎ už jste dospělá,máte právo žít svůj život,jak nejlépe umíte.Takže žijte TEĎ,ne minulostí,protože to co bylo stejně neovlivníte.Potáhne se to s Vámi dlouho,dokud si neuvědomíte sama v sobě,prostě to musíte cítit,že Vaši rodiče taktéž žili nebo žijí život,jak NEJLÉPE UMÍ.TO ZNAMENÁ,že ho žijí tak,jak k tomu byli vedeni od rodičů,jak se chopili nebo nechopili příležitosti ho změnit,jestli na to vůbec měli intelektuálně.Je to složité,hodně složité a i já jsem pochopila až ve36,že nemá cenu takhle dál žít,že musím změnit sebe ne druhé.Takže záleži jen a jen na Vás,jak se k tomu postavíte.