JájsemRaibek

Jak odolný je atomový kryt?

Jak asi může být odolný atomový kryt, čemu všemu odolá?
https://www.no­vinky.cz/krimi/467904-na-cernem-moste-v-praze-se-propadl-strop-protiatomoveho-krytu.html

Nejlepší odpověď
Usoman

Tam jde spíš o ochranu proti radiaci a jaderné explozi. ;)

Další odpovědi
Lamalam

Záleží na třídě odolnosti, tenhle, stejně jako většina krytů s druhé poloviny osmdesátých let je v nejnižší IV. třídě, takže toho moc vydržet nemusí (přetlak 0,1 MPa), ale propadnou strop by se jet tak asi neměl.

Zdroj: http://fortifi­kace.cz/ukryty-co-cerny-most/

jáára

Tenhle už asi ničemu neodolá, ale měl jsem možnost jeden čas přebývat v Dejvicích v PA krytu a ten byl 5 pater pod sklepama. – Ten by vydržet mohl.

Kepler

Přímému zásahu neodolá téměř žádný kryt. Při zkouškách na atolu Bikini vyhloubila vodíková bomba o 10 Mt kráter o průměru 2 km a hloubce 60 m.

mosoj

Takovýto kryt slouží k ochraně proti tlakové a tepelné vlně. I to je důležité.
Američané, ale nejen Američané, mají kryt, který vydrží přímý zásah nukleární zbraní. Ten je ale ve skále v hloubce 600m. Jestli to bude někomu něco platné není jisté.