atena11

jak odnaucit kočku chodit na záchod do vany

má kočka chodí na záchod do vany přitom má záhod čistý má tam písek a asi teprve mesic jí hrablo ze pujde vykonat porebu do vany
Doplňuji:
dobry napad ale nase kocka mA VODU RADA nepije jinak nez z kohoutku takze ji musime kdyz si mnoukne zapnout kohoutek ab se milostpani napila

Nejlepší odpověď
www

Zavřít koupelnu, ať nemá k vaně přístup. Pokud tam na svoje WC, přemístit ho před koupelnu.
P.S: jak jste si kočku naučili (umožnili jí xy), takovou ji máte! 😁
Praxe
Doplňuji:
Edit: ..pokud tam má..
Můj kocour taky rád vodu z kohoutku, ale pokud mu to nedovolím, pije z misky 😉

Další odpovědi
OndrisekCZ

Skus vždy když ji tam nachytáš potajnu zapnout vodu-kočka si to možná spojí takhle VANA=VODA brrr! a možná se odnaučí :) jinak nejsem expert je to můj neprověřený názor…

hanicka.k.cb

Naše kočka chodí normálně na WC, ale jeden čas stále chodila do vany… teď to nedělá moc často, tak 1× za 2 měsíce…
Myslím, že to dělala asi ze stresu, protože jsme zrovna malovali a tak jsme přemístily různý nábytek … a jí se to asi moc nelíbilo.
U nás to ale nebyl problém, prostě jsme to spláchli a vanu vydrhli a bylo :) Navíc, když jsme přišla a ona tam zrovna byla, tak vylezla a šla pryč.
Zkusila bych jí tu vanu „zakázat“. jak tam vleze, tak ji vyndat a nepustit jí tam. Nevím, jak moc je ta Vaše chytrá, ale myslím si , že to pochopí dost rychle :o)
Doplňuji:
Jestli tam ale chodí i na „velkou“ (to ta naše nikdy), tak jí musíte vypakovat, to je jasné :D

Mc Merkurion

buď ráda,aspoň se ti to dobře uklízí,představ si,že by se naučila chodit na gauč…

Helena114

Tak pokud je to i „na velkou“, tak to vezměte (třeba do pytlíku) rázným hlasem kočku upozorněte, že tam to nepatří a přeneste ji i s „tím“ na místo kam chcete, aby potřebu vykonala. Kočičku jsem sice nikdy nevlastnila, ale u králíků to zabírá…

Andre5000

Zkuste do vany položit slupky od mandarinky, kočky tento pach nesnášejí. Třeba tam pak přestane lézt.