Gonfaloniér

Jak odejít z politické strany?

Asi blbá otázka, ale nevím jak se odchází z politické strany. Už mi není ta strana vůbec sympatická. Registrace u jakékoliv strany je celkem jednoduchá – na jejich internetové stránce se zadají základní osobní informace + se zaplatí členský příspěvek a je to – pošlou Vám průkazku a jiné…
Ale jak je to s odchodem, musí se kontaktovat nějaký správce strany nebo to jde i nějak jinak?

Nejlepší odpověď
Drap

Jakýmkoli způsobem, třeba i mailem. Napiš, že k tomu a tomu datu končíš své členství v dané straně a hotovo.

Další odpovědi
Edison

Jako člen strany určitě znáš její stanovy. Tam bude i odstavec věnující se ukončení členství.

Anikitos

Jak říká Drap – e-mail by měl stačit – na jejich stránkách a nebo na průkazce by měly být kontaktní údaje – nejspíš tentýž e-mailový účet, který ti posílá zprávy-info. :)

Taky je možné nezaplatit roční členský příspěvek, ale to není nejlepší řešení… trvalo by to, posílali by upomínky a stjeně bys to nakonec musel vyřešit e-mailem, nebo telefonicky.

Jen nejspíš budeš muset odevzdat čl. průkaz = pravděpodobně poštou na jejich adresu.

yuko

Napriklad:
Článek 3: Vznik, evidence, pozastavení a zánik členství

  1. Členství ve straně zaniká:.....

písemným prohlášením o vystoupení ze strany doručeným příslušné krajské kanceláři…

Takze bych sla na jejich web a procetla si stanovy, musi to tam byt

Zdroj: http://www.top09­.cz/dokumenty/sta­novy/

led

Tak ako píše Drap
Jednoducho, oznámte, že končíte a odovzdajte doklady, materiály a majetok, ktoré patria dotyčnej strane.
Každý človek má právo na vlastný politický názor

Kryšpín

Vypovědět a zakotvit u té další která má nejvíce šancí opět slibovat lepší zítřky

Emefej

Postupuj podle stanov své strany. Předpokládám, že před vstupem jsi si je prostudoval.

Gonfaloniér

Edison......... právěže v těch stanovech o ukončení není ani zmínka, což mě štve.

Edison

Pak existují orgány strany a určitě to budou vědět. Sakra, jak my máme vědět, jak to má která strana nastaveno, tuplek když ani nepíšete, která to je? A ještě by to mohlo být v jednom zdroji: Zákon o politických stranách, případně občanský zákoník.