Vendelinka89

Jak obnovit text psaný ve Wordu?

Mám otázku, píšu práci ve Wordu do školy, je cca na 14 stran a ještě včera mi tento soubor šel bez problémů otevřít a pracovat v něm, ale dnes se mi objevilo toto okno: „Aplikace Word nemůže tento dokument načíst. Pravděpodobně je poškozen. Zkuste některé z následujících kroků: * Otevřete soubor pomocí příkazu Otevřít a opravit. * Otevřete soubor pomocí převaděče Obnovení textu.“ Už jsem to zkoušela podle nápověd opravit a nic se neděje. soubor mám uložený na flashce. Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
ivzez

Několik tipů:
1)
Zkopírujte soubor do počítače a teprve v novém umístění jej otevřete.
(Word někdy „dělá neplechu“ při načítání souborů odjinud.)

  1. Obsahuje-li název souboru mezery a/nebo diakritiku, přejmenujete jej.

Místo např. „Školní práce.doc“ použijte „Skolni-prace.doc“

Další tip je spíše do budoucna:
Ukládejte soubor „dvojmo“ nebo „trojmo“ → v různých formátech.
Soubor → „Uložit jako“ a v dolní roletce vybrat typ souboru:
„Skolni-prace.DOC“
„Skolni-prace.RTF“
„Skolni-prace.ODT“
V případě, že se jeden typ poškodí, budou
další typy pravděpodobně v pořádku.

______

Nevyjde-li ani jeden z pokusů s Wordem, nainstalujte si některý
kancelářský balík zdarma (např. Libre Office) a zkuste soubor otevřít tam.

Nevyjde-li nic z uvedeného, bude nejspíš nutné práci napsat znovu.