Gilma

Jak obarvit plastový kelímek?

Mám kelímky od mascarpone a používám je jako podmisky ke květináčům. Chtěla bych je však nějak nabarvit. Zkoušela jsem temperové barvy, ale ty nedržely. Neznáte někdo nějaké barvy, které by na tom držely? Nebo nějaký jiný nápad jak je zamaskovat?

Odpovědi
dubraro

Kelímky od mascarpone = PVC. Držely by na tom syntetické nebo acetonové barvy, obojí jsou dnes přes EU zakázané. Zkus modelářské barvy, modely jsou z tvrzeného PVC a barvy by na nich měly držet.