Jak nepříjemná je smrt upálením? Jaké má člověk pocity v ohni, kromě žáru? Jak se cítil Jan Hus?

Nejlepší odpověď
Ella

Představ si ,že jsi přivázaný/á ke kusu dost hořlavýho vysušenýho dřeva a nemáš kam utéct -je ti horko k zalknutí, všude jen žár a neskutečná teplota v plamenech, která ti kolem tebe vysává všechen vzduch, plameny ti spalují kůži, škvaří na tobě oblečení, ječíš bolestí až ti prasknou žilky v očích a pokud budeš mít štěstí, tak za pár desítek minut bude po všem. A pocity? Asi neexituje nikdo kdo by o tom vyprávěl – já bych měla jediný pocti – modlila bych se, abych už byla mrtvá.
Takovou smrt bych nikomu nepřála…

Další odpovědi
slad08

Mistr Jan Hus necítil naprosto nic, protože byl v bezvědomí kvůli vzniklým plynům a také se udusil, takže bolest nemohl pociťovat.

led

slad08 sa zjavne ešte nepopálil.
Smrť upálením nie je nepríjemná, je hrozná, bolestivá. Je pravda, že pred zhorením umrie na udusenie, ale predtým prežíva bolesť. Preto, ako akt milosti (alebo úplatku) kat odsúdencov predtým uškrtil.
Je to aj náboženský trest. Človek odsúdený upálením (bosorák, čarodejnica,…) sa nedostane do neba.

Zdroj: Dejiny súdnictva v stredoveku

hanulka11

Jaký máš pocit, když se spálíš…bolest co ?
Musí to být hrozná smrt .....

fcoop

To je dotaz........Ne­výslovná rozkoš to asi nebude.Strč si ruku nad vařič.
Existovalo něco jako ulehčení,odsouzenec dostal
na krk pytlík se střelným prachem,kat mu ho odpálil,dotyčný ztratil vědomí,takže se škvařil
a nebyl u toho.

dango

Tak co se pocitů týče, asi velká míra beznaděje, strachu a ponížení. Kdybych se měl vžít do role odsouzenýho, tak kromě strachu z bolesti a ze smrti muselo bejt taky hrozně stresující, když popravě ještě přihlížely davy lidí. Vážně bych takhle nechtěl umřít. Většinou se říká, že se člověk sice nejdřív udusí, než uhoří, ale stejně to musí bejt hrozný a člověk musí cejtit strašnou bolest. Navíc je ke sloupu připoutanej železnejma řetězama vážně pevně, takže se vůbec nemůže hejbat.

Když se člověk koukne na některý obrazy z historie zachycující upalování lidí, muselo to bejt vážně strašný. Taky je někde vidět, že měl odsouzenec třeba při popravě bosý nohy, což musela bejt ještě větší bolest. Myslim dokonce, že i ve filmu o Janu Husovy on byl nakonec upálenej naboso. Strašný!