FlAsh_7

Jak nepotkávat v dospělosti lidi, kteří na mě byli zlí?

Nejlepší odpověď
led

„Náhoda je blbec, príde keď ju nečakáš“ hovorí staré príslovie.
Ak budete stále myslieť na minulosť, nezbavíte sa jej. Spravte hrubú čiaru, ktorú nechcete prekročiť.
Nehľadajte spôsob, ako uniknúť minulosti, budete sa stále zhrýzať spomienkami. Práve naopak, postavte sa minulosti „z očí do očí“. Ak stretnete tých ľudí, ak ich nepovažujete za hodných vašej úcty, jednoducho ich neviďte, nezastavujte sa a nereagujte na nich, ani len mihnutím oka, či svalom tváre, sú priehľadní ako vzduch, ľudské pozadie, tiene, ktoré bežne vidíte na ulici, ale nemajú vplyv na vaše vedomie.
Uvedomte si, žijete prítomnosť a pred vami je budúcnosť, nie minulosť…

Mnohí robia tú chybu, že kráčajú dopredu s pohľadom upretým dozadu, takí skoro narazia. Nebuďte ako oni.

Další odpovědi
Kelt

Tak uvědom si, že člověk není dospělý věkem, ale tím, jak zvládá situace. A z těch minulých se může poučit. Můžeš mít pocit ukřivdění, že ti někdo ublížil, nebo můžeš odpustit a jít dál. Když ti někdo šlápne na nohu a ty máš 10 roků a pak za 20 let budeš jezdit s kamionem a dotyčného přejedeš, tak to není . To máš za to, že jsi mi šlápl na nohu. A nedávej lidem příležitost, aby na tebe byli zlí.

annas

Záleží na tom, co považujete za slova „byli na mě zlí“?

"Co je to zlo a co dobro? Jak je lze definovat? Pokud oheň popálí člověka, je považován za zlo, pokud však ohřeje potravu, je považován za dobro. "
https://www.ko­peczabavy.cz/mot­ta/motta-o-dobru-a-zlu/

Tak jaká je pravda? Není to jen způsobem vašeho myšlení? Vše vzniká v hlavě, několikrát jste se na to ptal.

Pokud se domníváte, že lidi jsou na vás zlí, je jich opravdu tolik, když píšete obecně „lidi“?

Čtu jen vaši otázku, ale co by řekla druhá strana?

Je rozdíl mezi zlem a zlem?

  1. Možná jste i vy někomu ublížil, l něco nevhodnému mu řekl, neomluvil jste se, neznáte slova: prosím, děkuji atd.
  2. Nebo zlý člověk možná váš vrstevník, vás urazil bez zjevné přičiny, nechce přiznat chybu atd.

Oběma stranám možná chybí tolerance, nesnášejí kritiku. Zlo je možné jedině odstranit dobrem.

Myslím si, že stěhovat se nemá smysl, všude najdete jedince, s nimiž si tzv. nesednete. chybí zřejmě sociální inteligence.

Zkuste se zamyslet, zda není chyba i ve vás, pokud to jde, napravte.

„Vnější věci nejsou v mé moci; vůle je v mé moci. Kde mám hledat dobro a zlo? Ve svém nitru, v tom, co je mé. Ale o cizích věcech nikdy neužívej ani jména „dobro“, ani „zlo“, ani „prospěch“, ani „škoda“ a ani jiného podobného.“Epik­tétos

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-zlu/

Z minulosti se poučíte, přes přítomnost směřujete do budoucnosti. Co se stalo, stalo se …

ahold

Odstěhovat se jinam, kde je malá pravděpodobnost setkání.
Nebo je naprosto ignorovat a vytěsnit je z hlavy.

da ny

Člověk z některých „křivd“ a domnělých křivd obvykle „vyroste“ a s odstupem
času se dívá a posuzuje věci a události jinak. Zamyslel jste se někdy nad tím, jak
a zda sám vůbec zvládáte to, s čím se ve svém životě setkáváte? Někdy člověk
pro stromy nevidí les a dělá z komára velblouda!
Lidé nebývají „zlí“, jen tak a pro nic, za nic….. To už musí být rozený morous :)
Přestěhování se jinam, je pak asi opravdu to nejvhodnější řešení.
Dobré je odpustit, zapomenout. Hýčkání křivd a pocitů viny (i vlastní)
vedou jen k množícím se zdravotním obtížím.
I ti kolem Vás (vrstevníci) „vyrostou“ a zmoudří. Uvědomí si své dřívější, možná
nevhodné chování.

zjentek

Píši to nerad, ale pokud ti nechci lhát, tak musím, bo jde o JEDINÝ OSVĚDČENÝ způsob, jak se tomuhle problému vyhnout. Do stěhování se nehrneš? Chceš žít v klidu tam, kde jsi a urvat si tam vlastní zázemí pro sebe a netřepat se pořád, kdy tě kdo vystrnadí z toho kterýho místa tvýho města, kde se momentálně nacházíš? Tak se sakra začni chovat tak, aby ONI samotní MĚLI STRACH tě vůbec potkat za tvými zády, natož pak ti pohlédnout do očí! (;