Avatar uživatele
Broukk

Jak nejlépe prodat byt v Brně?

Dobrý den, chtěli bychom prodat byt v centru Brna. Nemám moc času psát tisíce inzerátů, proto zvažuji, jestli se nesvěřit nějaké realitce. Podělte se prosím o své zkušenosti. Děkuji

Zajímavá 0 před 3421 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Jestli nechcete „splakat nad výdělkem“,
najděte si čas a věnujte se prodeji sami.

Najděte si právníka, který už má s nemovotostmi zkušenosti,
aby Vám „ohlídal“ náležitosti smluv a jednejte přímo se zájemci.

Řada realitek si prodávající „pojistí“ exkluzívními smlouvami,
takže prodávající pak nemohou prodat sami nebo se obrátit
na jinou RK, … Nakonec inkasují, i když nemovitost neprodají.

Ten investovaný čas se Vám vyplatí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dasavenclo

Je pravdou, že řada realitek se pojistí smlouvami, i když nic neudělají, inkasují. Známým takto „prodávali“ byt a inzerát jim ležel na internetu 3 měsíce bez reakce. Musíte opravdu projít co nejvíce recenzí na RK a vybírat a vybírat. My jsme takto vybírali a nakonec si opravdu nemůžeme stěžovat, náš byt byl za 3 měsíce prodaný a realitce jsme nic neplatili. Ale myslím, že to je spíš rarita.. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MarkettB

Máte prodáno? Taky se do toho pouštíme, tak sháním info!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Broukk

To MarkettB: Ano, nakonec to vypadá, že se to povedlo. 🙂 My jsme tedy měli ještě problém, že jsme potřebovali peníze nejlépe hned, ještě před prodejem. Na doporučení jsme se obrátili na brněnskou realitku Pegasreal, která nám poskytla zálohu již před prodejem bytu. Nevím, jestli je výhodnější prodat byt bez realitky, nám zprostředkování realitky hradí kupující. A pokud vše dobře dopadne, dnes bychom měli podepsat smlouvy a hotovo. 🙂

před 3313 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MarkettB

Aha. Díky. A nevíte, to je normální, že vám dali tu zálohu už předtím? A jinak všechno bez problémů, jakože? Se trochu bojím realitek, jsou to všechno podvodníci.

před 3312 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

To MarkettB: Myslím, že to obvyklé rozhodně není. Také nám dalo zabrat, než jsme realitní kancelář vybrali. Musíte to omrknout, my vybírali podle více kritérií, ale právě ta záloha byla pro nás velmi klíčová. Jinak nemohu mluvit ani za menšinu realitek, ale my jsme spokojení. Jak jsem psala, podepsali jsme smlouvy a tento týden už jsme přestěhovaní v novém. 🙂

před 3298 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MarkettB

Aha. Jasné. Díky moc. A určitě gratuluju a závidím. Sehnat dnes někoho solidního je kumšt. A nevím, jestli se to někde psalo, kolik jste platili jakože provize? Myslím provize realitce za zprostředkování.

před 3285 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

To MarkettB: My jsme provizi neplatili žádnou. Realitku jsme sice najatou měli, ale zprostředkování pak hradil kupující. A nebyla to žádná částka, která by dělala z našeho bytu neprodejnou nemovitost. 😉

před 3250 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Děkuji za názor. Nemyslete si, že již přes 4 měsíce nezkoušíme hledat zájemce. Mám podané inzeráty na několika internetových sereverech, ale vcelku bez výsledku. Proto již začínáme uvažovat o této možnosti. Ale je pravda, že když jsem se snažila hledat informace o RK, kolem a kolem šlo převážně o špatné zkušenosti. Snažím se být ale stále optimista. 🙂

před 3413 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Vážně? Tak teď se tedy konečného verdiktu vybrané realitky děsím o to víc. Zatím jsme se stále žádné neupsali, snažíme se o prodej svépomocí, ale přijde mi, že teď přes svátky, i po svátcích, se trh nějak zastavil. Jak je možné, že jste našli realitku, která vám prodala byt a nic jste neplatili?

před 3383 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dasavenclo

My prodávali přes Pegasreal. Koukněte na internet a posuďte. Jak říkám, za 3 měsíce jsme měli po starostech. Ale ještě mě napadá, určitě omrkněte diskuze na internetu na jiných serverech o bydlení, lidé tam píšou mnoho zkušeností.

před 3374 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Díky. Popravdě jste mě dost uklidnila. Na diskuze se díváme, ale asi to vypadá, že nakonec skončíme taktéž u realitky…

před 3371 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dasavenclo

Nebojte se toho, spolupráce s realitkou není žádné upsání ďáblu. Jde o dohodu výhodnou pro obě strany. A osobně si myslím, že je to určitě správná volba, přece jenom kdo jiný by měl rozumět správné prezentaci, smlouvám a právním servisu lépe než odborníci. A realitka, kterou jsem zmiňovala všechno splnila, takže se opravdu nebojte.

před 3362 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Na jednu stranu to chápu. V dnešním světě jsou určitě odborníci již na všechno. Tak i na prodej bytu. Akorát nenaletět… Díky za doporučení, díváme se po RK.

před 3357 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dasavenclo

To je přesně ten problém. Z toho důvodu bych dala na doporučení buď již mnou jednou zmiňované realitky nebo se ještě poptat známých, pročíst pořádně diskuze a recenze. Nezávidím Vám rozhodování, i když teď jsem již chytřejší, tak vím, že jsem vybrala naposledy dobře.

před 3349 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek