Matthew

Jak nejlépe přeložit do angličtiny rčení ,, Jak na nový rok, tak po celý rok" ??? :)

Nejlepší odpověď
quentos

Toto úchylné přísloví v anglicky mluvících zemích neexistuje, takže si můžeme pustit fantazii na špacír. S drobnými chybičkami si s tím poradili ve zdroji, takže po mírných úpravách bychom to mohli přeložit takto – „the way you are on New Year's day – that is the way you tend to be all the rest of the year long.“
Doplňuji:
vendys: nejlepší verze to tedy určitě neni, protože něco takového jako „New Year“ u nich neexistuje – buď New Year's Eve (31.12.) nebo New Year's Day (což je ekvivalent našeho Nového roku, tedy 1.1.)

Zdroj: http://www.myc­zechrepublic.com/bo­ards/viewtopic­.php?t=596

Další odpovědi
Vendys2

Já bych asi řekla. „As you do on New Year you will do all year!“ Ale nevím, jestli to je nejlepší verze ;)

quentos

*New Year's Day s velkým D