Elaela

Jak nejefektivněji zamezit návštěvě určitého webu na PC?

Mám důvod zamezit jednomu z uživatelů společného PC, aby navštěvoval jistý web. Jak to snadno udělat tak, aby měl tento pocit např. poruchy a nevěděl, že je to uděláno úmyslně?
Jde to nějak nadstavit i třeba na prohlížečích, nebo je nutný program?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Jeden z nejjednodušších, ale ne příliš utajených způsobů:
Na ty jednodušší stačí upravit soubor windows\System32\dri­vers\etc\hostsa přidat do něho něco jako 127.0.0.1 www.domena.com Tím pádem se při požadavku na stránku www.domena.com bude snažit počítač komunikovat s adresou 127.0.0.1, což je on sám a logicky nic nedostane.

Existuje ale mnohem více způsobů:
https://www.go­ogle.cz/search?q=blo­kov%C3%A1n%C3%AD+we­bov%C3%BDch+str%C3%A1nek­+na+pc&ie=utf-8&oe=utf-8&lr=lang_cs

Tak si něco projdi (což jsi mohla udělat rovnou).

Zdroj: https://www.zi­ve.cz/poradna/blo­kovani-internetovych-stranek/sc-20-cq-526205/default­.aspx?consultan­swers=1

Edison

Místo 127.0.0.1 lze zadat IP jakéhokoli jiného webu.