Avatar uživatele
autacek

Jak nějak elegantně zamezit dvěma televizorům stejné značky, aby nereagovaly na stejný dálkový ovladač?

Zajímavá 0 před 1991 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

Pokud to nemají v nastavení, tak nelze. A některé to mohou mít. Kdysi jsem se s takovými setkal u panasonicu. V poslední době době jsem o tom ale neslyšel. A když budeš mít různé modely téže značky, není vyloučeno, že to bude taky v háji… Ale jedno řešení mě možná napadá… Některé AV receivery posílají ovládací data po HDMI. Mohlo by tak fungovat ovládání toho TV připojeného k AV receiveru ovladačem pro AV receiver, resp. pokud by byly připojeny oba na tentýž receiver by se to mohlo nechat přepínat ovladačem AV receiveru.

Nejsou to bludy! Svý výlevy si odpusť! Na základě jednoho modelu zobecňuješ něco, co vůbec obecně neplatí!!! Zdaleka ne každý ovladač lze spárovat! Jako vždy bludy píšeš Ty. Uměj to jen ty, co k tomu byly zkonstruovány. MOŽNÁ některé smart to umět mohou, ale fak zdaleka ne všechny!

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Jeden přístroj umísti mimo dosah IR. Jinak to nejde. Aspoň tedy ne jednoduše.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Jako obvykle, bludy.

Každý ovladač jde spárovat s konkrétní TV. Problém je v tom, že u každé značky je postup spárování trochu odlišný. Je třeba více hledat.
https://www.sam­sung.com/cz/sup­port/tv-audio-video/sparovani-smart-ovladace-s-televizi/

https://www.hi­tyshop.cz/dal­kove-ovladace-televizni-ovladace_c2058631­.html?gclid=Cj0KCQi­ArenfBRCoARIsAF­c1FqdGTAdUQW8i­zoDqlLfJt0qol­mAIyrd51EKsmXQJw7Ft9PX­8SnxHwBUaAvOXE­ALw_wcB

Pokud by to nešlo s jeho ovladačem , pak halt si opatří jeden který to umí.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tady je rada jediná- nějak elegantně zamezit konzumu! ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Mosoji, teda jako nic moc… ☹

Naprostá většina spotřební elektroniky (A/V) má pevně dané kódy na které reagují. Pokud se nemýlím, pak zpravidla jeden výrobce má 1–3 schémata pro svou elektroniku. Takže i různé modely TV od jednoho výrobce mohou reagovat na jeden ovladač a nic s tím neuděláš (dokud je budeš chtít mít zapnuté a dokud budou oba nadohled od přijímače)

před 1990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mosoj: Nejsou to bludy! Svý výlevy si odpusť! Na základě jednoho modelu zobecňuješ něco, co vůbec obecně neplatí!!! Zdaleka ne každý ovladač lze spárovat! Jako vždy bludy píšeš Ty. Uměj to jen ty, co k tomu byly zkonstruovány. MOŽNÁ některé smart to umět mohou, ale fak zdaleka ne všechny!

U některých TV by se dalo nastavit, na jaký ovladač má TV reagovat v servisním menu. To ale nezmění SW v ovladači, musel by se k tomu pořídit ovladač k jinému, standardně nekompatibilnímu, televizoru, nejspíš stejné značky, nebo uni ovladač, načíst kódy… dost práce…

Více o DO a co s nimi lze a nelze se lze dovědět na http://dalkove-ovladace.cz odkud jsem se proklikal až na kódy snad všech možných povelů a sad kódů pro jednotlivé značky a modely televizorů.

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Jo a psát si to budu po svém a ne tak jak si to přeješ ty!!

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

mosoje neber vážně, je to děd vševěd a přitom se často mýlí. A ještě k tomu zatrplký dědek, co se snaží z každého dělat vola.

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já ho vážně neberu, na to jsem dostatečně znalý problematiky (a to moc nechce). Kdybych si sám s nimi nepsal, netelefonoval a nakonec je v Ově i nenavštívil, když jsem něco potřeboval, tak bych byl opatrnější…

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

S kým sis psal, telefonoval a nakonec je i navštívil? Nějak mně utíkají souvislosti. ;)

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Kalousek nebo zeman, tady se už stejně nic nezmění!

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

A dál ?

před 1990 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

S těma z dálkových ovladačů. Jeden repas a jeden mi „vyráběli“.

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Můžu poprosit o kontakt na „ně“? Potřebuji ovladač na filipsa, mám teď KONEČNĚ nově HD TV coby monitor, ale potřebuji k tomu jiný ovladač, neboť na originálu není tl. input (AV), což NIKDY nepochopím, ale prostě není tam. Předem díky za někoho, kdo by mně to pomohl vysvětlit či vyřešit jakýmkoliv jiným ovladačem, který si tam koupím.

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Link je v mém prvním diskusním příspěvku. 😉

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To je máš ve stejné místnosti? Nebo na sebe viděj přes dveře? Vyřešit to vzájemnou polohou… ale faktem je, že IR signály lítaj klidně i odrazem a projdou i přes skleněný výplně dveří. Těžko radit.

před 1991 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek