autacek

Jak nějak elegantně zamezit dvěma televizorům stejné značky, aby nereagovaly na stejný dálkový ovladač?

Nejlepší odpověď
Edison

Pokud to nemají v nastavení, tak nelze. A některé to mohou mít. Kdysi jsem se s takovými setkal u panasonicu. V poslední době době jsem o tom ale neslyšel. A když budeš mít různé modely téže značky, není vyloučeno, že to bude taky v háji… Ale jedno řešení mě možná napadá… Některé AV receivery posílají ovládací data po HDMI. Mohlo by tak fungovat ovládání toho TV připojeného k AV receiveru ovladačem pro AV receiver, resp. pokud by byly připojeny oba na tentýž receiver by se to mohlo nechat přepínat ovladačem AV receiveru.

Nejsou to bludy! Svý výlevy si odpusť! Na základě jednoho modelu zobecňuješ něco, co vůbec obecně neplatí!!! Zdaleka ne každý ovladač lze spárovat! Jako vždy bludy píšeš Ty. Uměj to jen ty, co k tomu byly zkonstruovány. MOŽNÁ některé smart to umět mohou, ale fak zdaleka ne všechny!

Další odpovědi
Kepler

Jeden přístroj umísti mimo dosah IR. Jinak to nejde. Aspoň tedy ne jednoduše.

mosoj

Jako obvykle, bludy.

Každý ovladač jde spárovat s konkrétní TV. Problém je v tom, že u každé značky je postup spárování trochu odlišný. Je třeba více hledat.
https://www.sam­sung.com/cz/sup­port/tv-audio-video/sparovani-smart-ovladace-s-televizi/

https://www.hi­tyshop.cz/dal­kove-ovladace-televizni-ovladace_c2058631­.html?gclid=Cj0KCQi­ArenfBRCoARIsAF­c1FqdGTAdUQW8i­zoDqlLfJt0qol­mAIyrd51EKsmXQJw7Ft9PX­8SnxHwBUaAvOXE­ALw_wcB

Pokud by to nešlo s jeho ovladačem , pak halt si opatří jeden který to umí.

zjentek

Tady je rada jediná- nějak elegantně zamezit konzumu! ;)

Dochy

Mosoji, teda jako nic moc… ☹

Naprostá většina spotřební elektroniky (A/V) má pevně dané kódy na které reagují. Pokud se nemýlím, pak zpravidla jeden výrobce má 1–3 schémata pro svou elektroniku. Takže i různé modely TV od jednoho výrobce mohou reagovat na jeden ovladač a nic s tím neuděláš (dokud je budeš chtít mít zapnuté a dokud budou oba nadohled od přijímače)

Edison

Mosoj: Nejsou to bludy! Svý výlevy si odpusť! Na základě jednoho modelu zobecňuješ něco, co vůbec obecně neplatí!!! Zdaleka ne každý ovladač lze spárovat! Jako vždy bludy píšeš Ty. Uměj to jen ty, co k tomu byly zkonstruovány. MOŽNÁ některé smart to umět mohou, ale fak zdaleka ne všechny!

U některých TV by se dalo nastavit, na jaký ovladač má TV reagovat v servisním menu. To ale nezmění SW v ovladači, musel by se k tomu pořídit ovladač k jinému, standardně nekompatibilnímu, televizoru, nejspíš stejné značky, nebo uni ovladač, načíst kódy… dost práce…

Více o DO a co s nimi lze a nelze se lze dovědět na http://dalkove-ovladace.cz odkud jsem se proklikal až na kódy snad všech možných povelů a sad kódů pro jednotlivé značky a modely televizorů.

mosoj

Jo a psát si to budu po svém a ne tak jak si to přeješ ty!!

Kepler

mosoje neber vážně, je to děd vševěd a přitom se často mýlí. A ještě k tomu zatrplký dědek, co se snaží z každého dělat vola.

Edison

Já ho vážně neberu, na to jsem dostatečně znalý problematiky (a to moc nechce). Kdybych si sám s nimi nepsal, netelefonoval a nakonec je v Ově i nenavštívil, když jsem něco potřeboval, tak bych byl opatrnější…

zjentek

S kým sis psal, telefonoval a nakonec je i navštívil? Nějak mně utíkají souvislosti. ;)

mosoj

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Kalousek nebo zeman, tady se už stejně nic nezmění!

mosoj

A dál ?

Edison

S těma z dálkových ovladačů. Jeden repas a jeden mi „vyráběli“.

zjentek

Můžu poprosit o kontakt na „ně“? Potřebuji ovladač na filipsa, mám teď KONEČNĚ nově HD TV coby monitor, ale potřebuji k tomu jiný ovladač, neboť na originálu není tl. input (AV), což NIKDY nepochopím, ale prostě není tam. Předem díky za někoho, kdo by mně to pomohl vysvětlit či vyřešit jakýmkoliv jiným ovladačem, který si tam koupím.

Edison

Link je v mém prvním diskusním příspěvku. 😉

Edison

To je máš ve stejné místnosti? Nebo na sebe viděj přes dveře? Vyřešit to vzájemnou polohou… ale faktem je, že IR signály lítaj klidně i odrazem a projdou i přes skleněný výplně dveří. Těžko radit.