chi

jak nebo podle ceho se mam rozhodnout jestli si koupit bigla nebo zlatyho retrivra

Nejlepší odpověď
anonym

Ze dvou ne zrovna dobrých možností bych zvolila tu méně špatnou, tedy retrívra.

Další odpovědi
Drap

Podle toho, co chceš se psem dělat a k čemu ho využívat. Soudě podle tvých některých otázek by možná bylo nejlepší, kdyby jsi si žádného psa nepořizovala.
Pes není hračka, nebo módní doplněk.

Jsemtady

podle velikosti. retrivr je mnohem větší a takovej mazel.

Emefej

Bígl potřebuje dost pohybu, jestli máš denně několik hodin času na venčení, tak zvol bígla. Retrívr je klidnější a tolik procházek nevyžaduje.

Fíková

Bígla ne, je to náročný pes na výchovu. Obzvlášť pokud žiješ ve městě, není blbějšího psa do města.

Aktiyata

Podle velikosti zahrady a peněženky. Rozdíl ve stravě, veterinárních přípravcích, potřebách je značný. Zlaťák je mírnější, mazlivější, lépe zvládnutelný. Bígl bývá trvdohlavý, divočejší a měl by ho mít člověk, který má nějaké zkušenosti s pejsky. Začátečníkovi bych jej nedoporučovala, budou z toho smutní oba. Může skončit jako nechtěný pes.

martina232

podle toho kolik máš prostoru a k čemu chceš psa využívat ..... já osobně bych si vybrala zlatého retrivra..je chytřejší a míň agresivní ( ale to záleží hlavně na výchově)

tatula

Mám známé, kteří mají dva psi beagle. Majitelka o nich říká, že jsou nevychovatelní. Nemyslím si to, ale některé psí rasy jsou na tom v výchovou prostě jinak.
Labrádorů a retrívrů i jiných hafanů jsou plné útulky. Proč nedat některému šanci?
Př:
http://tulava­labka.rajce.id­nes.cz/Bridgid