kalovka

Jak naučit freťátka chodit na záchod?

Odpovědi
žolik

Fretka se nenaučí chodit na záchod ta musí mít stále,,čistou podestílku,hy­gienu,často měnit podestílku,také jsme to měli.

Zdroj: žolík

venkovan

Freťáka a feťáka obtížně

Danča84

Nevim jak fretka, ale jak jsem to učila svoje morčičáky – až byli zabydlení, našli si místo, kde nejvíc chodili na moč a bobky (blízko krmítka, čuňátka:-)). Všude měli piliny, tak jsem jim na to místo kde dělali potřebu, sypala kočkolit, a zvykli si. Pak jsem jim kočkolit dala do plastové vaničky, a chodili tam. Sami od sebe. Nemá cenu, podle mého, nutit je chodit na wc jinam, než si určí sami. Ale stejně, když budeš mít mega hyper úspěch, bude Ti tam freťák chodit tak z 90%. Není to tak, že bys pak podestýlku měnit nemusela, nebo jednou za uherák. Přeci jen, jsou to zvířátka a to se musí respektovat, jejich přirozenost. Jo, ještě – nakonec jsme z kočkolitu přešli přes zbytečně drahý assan na slaměné peletky, z kočkolitu se po namočení dělá hrozné bláto. Hodně štěstí:-)