Avatar uživatele
anonym

Jak naučit dítě jezdit na kole?

Jak naučit dítě jezdit na kole? Máte na to někdo nějaký fígl?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5290 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
alenka901

  1. Začněte tak ve dvou letech tříkolkou. Postavte ji v bytě a nechte být. Důležité je, aby to byla úplně klasická tříkolka. Musí mít řetěz, poháněné zadní kolo a normální řídítka, žádný plastový výrobek s pohonem předního kola. Dítě obvykle nevydrží svoji zvědavost, která je zřejmě vrozená a během několika týdnů se na tříkolce samo naučí jezdit. Šlape dopředu, dozadu, tahá za sebou hračky – a jen tak mimochodem se naučí kruhový pohyb při šlapání. To je první půlka celého tajemství.
  2. Druhá část, která je klíčová pro naučení se rovnováze, je odrážedlo. Odrážedlo je kolo bez šlapek, kolo běhací. Pozor, odrážedla nejsou plastové motorky na třech kolech – jsou to zařízení velmi podobná klasickým kolům. Ze začátku jej děti spíš opatrně poponášejí mezi nohama, postupně začínají opravdu jezdit. Skvělé je, jak odrážedlo děti baví, jak jsou hrdé na nově zvládnutou dovednost. Odrazí se oběma nohama a jedou, kam až to jde. Nejlepší pro to jsou mírné svahy na dvorku nebo na hřišti.
  3. Nakonec přijde čas na klasické kolo. Musí být nízké, aby dítě bezpečně dosáhlo plnými chodidly na zem. Zažili jsme to několikrát – výuka jízdy na kole trvá jen několik minut. Někdy stačí podržet kolo, aby dítě mohlo nasednout, dát obě nohy na šlapky a pak se už jen dívat, jak vaše dítě jede úplně samo.

Při jízdě na kole je nejobtížnější rozjíždění a zastavování, se kterými je potřeba ještě chvíli asistovat. Ukažte, kde má být šlapka pro správný rozjezd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dandi

Navrhuji buď postupné učení od tříkolky „nahoru“ nebo přimontovat postraní kolečka a nechat jim jistou vůli tak, aby vždy byla mírně nad zemí. Dítě se tím bude učit držet rovnováhu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pepee32

nejdříve na kolo přidělat pomocné 2 kolečka..pak po nějaké době odmontovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

dejte mu nejdříve do zádu dvě malá kolečka navíc a ppozději se naučí držet rovnováhu samo,uvidíte

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek