Pavel950710

Jak natrénovat kondici?

Ahoj, nemám problém běžet hodinu v kuse, ale jak dojde na rychlejší běhy/sprinty v kratším časovém úseku, tak jsem hned zadýchaný. Na internetu jsem našel převážně články a tom dlouhodobějším výkonu, jak se tomuto vůbec správně říká? A jak se to dá podle vás nejlépe natrénovat? Díky

Odpovědi
Alesh

Principiálně musíš trénovat to, v čem se chceš zlepšit. Pokud ti dělají problém sprinty, musíš trénovat sprinty.
Maratonec určitě dobrý sprinter není, i když samozřejmě je to běžec, takže zasprintovat určitě umí líp než netrénovaný člověk, to je jasné. Ale bavíme se ve vztahu ke specialistům, tj. sprinterům.

elkon

Udržovat celkovou kondici.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pavel950710

Díky, ono tak nejde vyloženě o disciplínu sprint, jako spíše o přepínání na dynamičtější běh např. při fotbale, nebo klidně i při běhu na tramvaj :D