zjentek

Jak nás může zotročit AI, když opravdu velicí myslitelé čerpají všude, jen ne na serverech či jinde v síti?

To ty opravdové myslitele s velikou duší, varující nás s předstihem o následcích našeho konání, nadále míníme oslavovat bez výjimky vždy až po smrti? Tak jsme se coby společnost rozhodli postupovat a vlastně takto zaslepeně žít? Zatím pořád jen vnímáme a slyšíme o prognózách jedinců nesmírně zotročených obrovitými financemi a v tomto ohledu se již obáváme nejhoršího. Nasloucháme jim. Takže platí, že myšlenky stvoří realitu a bez myšlenky žádná realita není? A kdo tedy je tady rozsévač myšlenky? Hm, beru zpět, zde se ptám jako bych to nevěděl. Ok… Anebo platí, že bez myšlenky realita sice existuje, ale nehodí se? Proto se raději říká, že dobře už bylo? Protože „vylepšíme“ už tak příznivou realitu? Nebude na tom něco? A pokud ano, opravdu vás baví žít tímto způsobem? Nic vás netrápí? A nestačilo by tento princip pochopit, zvolnit a vyprdnout se na obavy, pramenící zpravidla z nenažranosti těch „dravých“? Co vy na to? Kam by bez vás došli, kdybyste dostali (nebo by vám narostl) rozum? Děkuju.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Stačí, když velké myslitele nepustí do médií. Neviděli jsme to krásně v covidismu? I věda, i zákony šly stranou, aby nepřekážely nenasytnému Big Businessu. Politici a jejich věrní kývalové byli jen vykonavatelé. Proto mluvili všichni jako jedním hlasem, zřejmě jen papouškovali AI. Vždyť žijeme v globalismu.

Další odpovědi
aliendrone

Smíchals toho TOLIK dohromady, že na všechno bych neodpověděl do rána. Takže na to půjdu jinak.

JAK? Jednak představitelnými (o tom se zde již psalo), především ale nepředstavitelnými způsoby (jsou MIMO dosah lidského chápání). Dá se totiž snadno předpokládat, že síla intelektu AI bude přinejmenším řádově NÁSOBNĚ větší, než lidská. Chtěl bys zkusit férovku proti někomu s IQ 2000 s rychlostí (a bezchybností) myšlení takovou, že to co on promyslí v pár sekundách, ty nepromyslíš za celý život? 😉

zjentek

Aliene, AHA (!?!?!?), tak proto já vždycky každému natluču, TOHLE je ten důvod! Děkuju (; D; D;

aliendrone

No to je možné jen proto, že právě tu podmínku NENAPLŇUJEŠ, bojuješ ve „své vlastní lize“. Kdybys nalezl někoho s IQ 2000, tak bys ho STEJNĚ nezbouchal. Jednoduše proto, že on by na tuto možnost reagoval dřív, než by tě napadla. Ani bys nestihl dát první ránu či uvědomit si vocogo. 😉

Ametyst

Zjentku, je to ještě horší: když myslitelé přijdou na sociální sítě, BigTech je vymaže. Silicon Valley vládne světu: proto ten poprask kolem Elona Muska, on je z jiného těsta. Chce zachovat svobodu slova- taková drzost!

zjentek

No to je vlastně fakt, Ametystíku. To ať mě teda raději zotročí AI, než nějaký blbeček- lidský červ (toho bohdá NEBUDE!) ((;