Kelt

Jak napíšu německá písmena na české klávesnici, když mi chybí znaky?

Mám v jednom notebooku Excel a tvořím si německý slovník. Bohužel mám jen českou klávesnici a nějak mi nejde spojení na internet, v tom druhém notebooku. Mohu si stáhnout klávesnici a přepnout. Mohu si to vytvořit pomocí kláves, ale nemohu tu volbu najít na notebooku. Snad pomocí ASCII kodu, ale na tom jiném notebooku mám čísla v horním řádku a ne zvlášť. Pak je tam ještě mapa znaků – nevím, jak se do ní dostat. Pak jsem si ještě stáhnul německá slova, která obsahují přehlasované hlásky, ale nemohu to vložit do příslušného textu. Poradíte někdo? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mapa znaků je k dispozici v PŘÍSLUŠENSTVÍ v hlavní nabídce (START).

Další odpovědi
aliendrone

Škoda slov. https://suppor­t.office.com/cs-cz/article/vlo%C5%B­Een%C3%AD-symbol%C5%AF-a-znak%C5%AF-ascii-nebo-unicode-vyu%C5%BE%C3%AD­vaj%C3%ADc%C3%AD­ch-latinku-d13f58d3-7bcb-44a7-a4d5-972ee12e50e0#bm1

Jen bych doplnil/upřesnil Keplera, že „Mapa znaků“ je v „Příslušenství/Sys­témové nástroje“. ;) :)

ivzez

Zkuste klávesou fn zapnout číselnou klávesnici
a přehlasované samohlásky psát s levým ALTem.
ß: pravý ALT + §

Poznámka:
Já k notebooku používám přídavnou klávesnici. Notebook tak mohu
posunout dál (nedívám se na monitor zblízka) a mám k dispozici číselnou klávesnici. Ovšem na cestách by to nebylo ideální řešení.

Pepa25

Nejrychlejší je použít klávesové zkratky – viz níže.

Zdroj: http://www.nemcina-brno.cz/zajima­vosti/jak-napsat-na-ceske-klavesnici-nemecke-znaky

paul1

Nejsem kdovíjaký znalec, ale u mne je to jednoduché, v liště dole, kde mám zkratku „CES“ kliknutím přepnu na jiný jazyk, ve Vašem případě na „DEU“ a potom platí německá klávesnice