Avatar uživatele
Kelt

Jak napíšu německá písmena na české klávesnici, když mi chybí znaky?

Mám v jednom notebooku Excel a tvořím si německý slovník. Bohužel mám jen českou klávesnici a nějak mi nejde spojení na internet, v tom druhém notebooku. Mohu si stáhnout klávesnici a přepnout. Mohu si to vytvořit pomocí kláves, ale nemohu tu volbu najít na notebooku. Snad pomocí ASCII kodu, ale na tom jiném notebooku mám čísla v horním řádku a ne zvlášť. Pak je tam ještě mapa znaků – nevím, jak se do ní dostat. Pak jsem si ještě stáhnul německá slova, která obsahují přehlasované hlásky, ale nemohu to vložit do příslušného textu. Poradíte někdo? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Mapa znaků je k dispozici v PŘÍSLUŠENSTVÍ v hlavní nabídce (START).

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Škoda slov. https://suppor­t.office.com/cs-cz/article/vlo%C5%B­Een%C3%AD-symbol%C5%AF-a-znak%C5%AF-ascii-nebo-unicode-vyu%C5%BE%C3%AD­vaj%C3%ADc%C3%AD­ch-latinku-d13f58d3-7bcb-44a7-a4d5-972ee12e50e0#bm1

Jen bych doplnil/upřesnil Keplera, že „Mapa znaků“ je v „Příslušenství/Sys­témové nástroje“. ;) :)

Upravil/a: aliendrone

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Zkuste klávesou fn zapnout číselnou klávesnici
a přehlasované samohlásky psát s levým ALTem.
ß: pravý ALT + §

Poznámka:
Já k notebooku používám přídavnou klávesnici. Notebook tak mohu
posunout dál (nedívám se na monitor zblízka) a mám k dispozici číselnou klávesnici. Ovšem na cestách by to nebylo ideální řešení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nejrychlejší je použít klávesové zkratky – viz níže.

Zdroj: http://www.nemcina-brno.cz/zajima­vosti/jak-napsat-na-ceske-klavesnici-nemecke-znaky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nejsem kdovíjaký znalec, ale u mne je to jednoduché, v liště dole, kde mám zkratku „CES“ kliknutím přepnu na jiný jazyk, ve Vašem případě na „DEU“ a potom platí německá klávesnice

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek