Avatar uživatele
Adél Týna

Jak najít pozemek?

Dobrý den, zjistila jsem, že můj dědeček zdědil pozemek, ale sám neví kde to přesně má, víme pouze obec, a že se jedná o nějaké pole. Nevíte náhodou kam se obrátit, aby jsme pozemek našli? Předem děkuji za odpovědi, Adél Týna

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3378 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Katastrální úřad bude mít pozemek veden podle parcelního čísla. Pokud je neznáte, bude problém dohledat jej podle vlastníka. Spíše bych zkusila finanční úřad, kam jde hlášení z KÚ kvůli zdanění. Ačkoliv se daň platit nemusela, muselo se podávat daňové přiznání. To se dá dohledat podle dědečkova rodného čísla.
V daňovém přiznání je uvedeno katastrální číslo pozemku.
Jak je tady uvedeno, že by měl dědeček platit daň z nemovitosti, takto to být ve skutečnosti nemusí. Platit daň z nemovitosti za tento pozemek může na základě nějaké dohody mezi dědečkem a jím současný uživatel pozemku - třeba SHR nebo družstvo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Na příslušný katastrální úřad.
Doplňuji:
Na menších obcích většinou znají vlastníky jednotlivých pozemků ve svém katstru i obecní úřady.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Pozemek je nemovitost a musí se z něj platit daň, takže pokud po dědovi nic nechtějí, nejspíš nebude v katastru zapsán na jeho jméno. Jinak se to hledá na www.nahlizenidokn.cz , nebo na katastrální mapě. Zkus se poptat na MÚ, nebo přímo na Katastrálním úřadě, ale moc velká naděje není, pokud děda nemá ani doklad o nabytí ( dědictví ).
Doplňuji:
Pokud by měl dědeček s nájemcem uzavřenou smlouvu ( pacht ), nejspíš by věděl o který pozemek se jedná a nemusel by ho teprve hledat :-). Praxe je ale většinou taková, že daň z nemovitosti hradí vlastník a nájemce mu pak částku refunduje spolu s pachtovným. Vím to, protože pole pronajímám.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vseznalek88

Na příslušném katastrálním úřadě Vám samozřejmě podle jména a data narození dohledají list vlastnictví ( LV) na kterém je soupis všech nemovitostí v daném katastru, které jmenovaný vlastní nebo spoluvlastní.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada