Reny

Zapsání nového nájemce na Katastrální úřad.

Chtěla jsem se zeptat,když s kupcem podepíší Kupní smlouvu,tak kdy se může zapsat na Katastrální úřad aby mohl byt novým nájemce.Může se zaevidovat dřív i když by peníze budou v úschovně u právníka a posléze by byly vypláceny?

Nejlepší odpověď
Gwen

Prosím vás, nějak to motáte. Zeptejte se přesně. Když sepíšete kupní smlouvu, nejste přece nájemcem. Nájemce žádný nájem u Katastrálního úřadu neeviduje. Tam se eviduje jenom vlastnictví!!! Převod práv k družstevnímu bytu se na katastr nenosí.

Uložení peněz je nejbezpečnější u banky, také je to nejlevnější. U Komerčky to stojí 4000 kč a to je úplně nejméně. Na levné nebo bezplatné uložení u advokáta nebo realitky se nachytat nedejte.

Další odpovědi
pondělí

když kupní smlouva tak MAJITELEM a ne najemcem,to jsou rodílné věci.
Jinak máte pravdu,je lepší peníze před žádostí o zapsaní uložit do tzv.uschovy a vyplatit po nabytí právní moci,máte jistotu,že dostanete zaplaceno