pas

jak sepsat plnou moc

Dobrý den. Chci se touto cestou zeptat, jestli máte někdo zkušenost se sepsáním plné moci.Jaké náležitosti v ní musí být uvedeny aby byla platná .Jedná se o převod bytu. Za případné rady předem děkuji.

Odpovědi
Funna

plná moc na převod bytu?…plná moc je „papír“, kterým někomu dáváš právo, aby za tebe jednal…ty chceš, aby za tebe někdo převáděl byt??
Doplňuji:
a pokud ano…např. tohle

Plná moc k zastupování při převodu nemovitosti

Já, níže podepsaný .........., narozen .............., trvale bytem na adrese .............­............ , uděluji tímto plnou moc a zmocňuji pana .................., narozeného ............... bytem na adrese ................. , aby mne zastupoval při sjednávání převodu nemovitosti sídlící na adrese .............­............, zapsané na LV č. ............... u katastrálního úřadu v .............­......., katastrální území ................. .

Tato plná moc je udělena pro uzavření jak převodní smlouvy se zájemcem, tak i pro podepisování úředních listin.

Plná moc je udělena i pro veškeré další úkony potřebné při jednání s Katastrálním úřadem a to v plném rozsahu (ve všech věcech zapisovaných skutečností) do příslušného Listu vlastnictví č. ……………
Plná moc zaniká dnem převodem předmětné nemovitosti a zápisem prodeje do katastru nemovitostí.

Datum a místo: .................. Podpis: .............­........

a nech si ověřit tvůj popis na matrice…

postcd

pokud jde o závažné převody jako ten s bytem, tak vše dělat přes právníka i když to stojí peníze.

Andre5000

Plná moc je záležitost oboustranná, TY někomu plnou moc dáváš a NĚKDO jiný jí přijímá, takže v plné moci by mělo být uvedeno např. Plnou moc přijímám v plném rozsahu, datum, místo, podpis a třeba i to notářské ověření.

spolubydleni

Jde o plnou moc makléři či právníkovi? Musí tam být plně definované obě strany, pak si dobře zvažte k čemu plnou moc dáváte – doporučuji nedávat všeobecnou plnou moc, ale vydefinovat jen to, co chcete, mělo by tam být časové omezení – pak podpis obou stran, tj. kdo plnou moc uděluje a kdo ji přijímá. Napíši ji Vám, když mi sdělíte na: annaslusna@seznam.cz, oč jde a čeho chcete dosáhnout.