Jak najít autorizovaného architekta nebo stavbního technika?

Na stavebním úřadu mi oznámili, že potřebuji razítko od „někoho s kulatým razitkem“. Na dotaz na bližší specifikaci mi jen neurčitě poradili, že to je asi autorizovaný architekt nebo technik nebo tak něco.
Nevím, jakou přesně profesi mám hledat, kde ani jak hledat a ani k čemu vlastně musí mít autorizaci. Vím jen, že musí mít to správné kulaté razítko, které se bude líbit stavebnímu úřadu.
Může mi prosím někdo poradit? Děkuji.

Odpovědi
Marky71

Záleží na tom, o jakou stavbu se jedná. Na něketré stavby postačí autorizovaný technik na některé musí být autorizovaný inženýr. Jinak seznam je pod komorou ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, je to tam rozděleno i podle regionů a podle abecedy.

Zdroj: http://www.cka­it.cz/