Falcon

Jak naformátovat HDD?

Koupil jsem si externí HDD 500Gb Samsung,je tam formát Fat32.Doma mám už jeden HDD a ten tam má NTFS,tak se chci zeptat,jestli ten nový mám nějak přeformátovat,nebo je to jedno co tam je.
A potom jestli můžu s toho nového HDD smazat ty složky co tam mají od výroby.Je tam nějaký Software,Appin­st,Autorun a Read me,ten poslední byl nějaký text,který jsem chtěl odstranit, ale nešlo to.Pořád to načítalo,že to něco počítá.
Ty jejich věci tam nechci,ale zase se bojím ať to nějak nepokazím.Dík za radu
Doplňuji:
Děkuji Czechrapsindovi za obsáhlou odpověď,ale ještě jestli by mohl poradit trochu srozumitelněji.Mám tam teda nechat formát souborů FAT32 nebo tam dát NTFS.Tento HD mi po připojení nic nehlásil a ani nic nechtěl.Teď už tam mám ale asi 50 filmů,tak jestli se to dělá i s nima,nebo je můžu smazat.Dík

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli ty softoviny srajdy nepotřebuješ a při připojení HD se tato jednotka nehlásí, nezobrazila v prohlížeči, klepni 2. tlačítkem myši na Tento počítač, Spravovat, (když musíš odsouhlasit administrátorská práva, odsouhlasit) dále Úložiště – Správa disků. Na některé šedé místo jak je napsaný Disk 0 Základní atd, tam zase klepni 2. tlačítkem myši a bude to chtít… Ve Správě počítače je už přesná nápověda, kdyby nešlo inicializovat, tak se bude muset formátovat.

Následující operace můžete provádět pouze tehdy, pokud máte minimální oprávnění jako Backup Operator nebo Administrator.

Postup inicializace nových disků

V programu Správa disků klepněte pravým tlačítkem na disk, který chcete inicializovat, a vyberte příkaz Inicializovat disk.

V dialogovém okně Inicializace disku vyberte disky, které budou inicializovány. Můžete zvolit, jestli se použije styl oddílů hlavního spouštěcího záznamu (MBR) nebo tabulka oddílů GUID (GPT).

Poznámka
Disk se inicializuje jako základní disk.

Další informace
Nové disky jsou označeny jako Neinicializované. Před zahájením používání disku jej musíte nejprve inicializovat. Pokud po přidání disku spustíte program Správa disků, objeví se Průvodce inicializací disku, který vás provede postupem inicializace disku.

Jinak to co tam dali výrobci je na nic klidně to smaž.
Doplňuji:
Ajo, nejlepší je ntfs na fat se to dá změnit později aby se ušetřilo místo.