Avatar uživatele
(O_o)

Jak nacisté v Německu měřili čistotu rasy? Existuje i seznam ras a postup v češtině? Co používali za měřící nástroje?

Zdravim, potrebuju radu ohledne skolni prezentace. Vybral jsem si tema mereni lidskych proporci a kategorizace lidi z doby Treti rise. Dochoval se i seznam ras a podrobny postup mereni z Protektoratu Cechy a Morava? Jake nástroje používali? Jak dlouho trval test jednoho cloveka, kategorizovali jeho rasu ihned, nebo s delsim casovym odstupem nekolika dni? Kdesi jsem videl i fotku dokumentu jak urcovali podil zida v cloveku. Daji se tyto nastroje zakoupit nekde ve starozitnictvi jako nazorna ukazka toho jak se pouzivaly? Muzete poslat prosim i video jestli existuje? Dekuji moc za odpovedi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? EKSOT123 před 2002 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Edison

My Ti máme hledat zdroje pro prezentaci, kterou sis vybral? Promiň, ale tady je něco špatně. V první řadě bys měl navštívit nějakou knihovnu. Tam najít příslušnou literaturu a STUDOVAT. Vybrat si téma a pak žebrat na forech, aby Ti zdroje někdo nastrkal pod nos je opravdu k ničemu. Pak maj dnešní mladí umět vyhledávat a zpracovávat informace, natož nad nimi ještě přemýšlet. Přesně takhle vznikají manipulovatel­né OVCE.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
xxx3

:)) Nástroje.....asi rasospektrometr. Nacistické rasová teorie byla čistá pavěda, nejvíc ale záleželo na předcích. Sám Hitler by představám o ideálním Němci moc nevyhověl, ostatně většina nacistických pohlavárů také ne.

Upravil/a: xxx3

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Bože… proč si vybíráš téma o kterém NIC NEVÍŠ?
Začni třeba tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rasse-_und_Siedlungshau­ptamt#Vedouc%C3%AD_%C3%­BA%C5%99adu_RuS­HA

Jinak se používaly prakticky stejné antropometrické nástroje jako dnes. Víš, on např. takový měřící pás (jinak známý jako „krejčovsky metr“) se za ta uplynulá léta moc nezměnil! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
(O_o)

Edison: samozreme jsem to hledal, ale na internetu jsem to nenasel a proc asi, kdo by si vzal na triko clanek, ktery muze nekdo pouzit pro ideologii dnes. Diky moc za radu ohledne knihoven, ale Mengele nic nenapsal nebo to v Narodni knihovne neni a nevim kde hledat.

xxx3: Ja ale delam prezentaci te doby, nejake nastroje meli a urcite je i pojmenovali. Nebavim se o AH samozrejme ze to nesplnoval, ale tvrdit o nem ze sam byl zid je dobry hoax.

aliendrone: tva odpoved je zatim nejprinosnejsi diky, proc si vybiram tema o nemz nic nevim? protoze se o nem chci neco dezvedet a hledat informace ktere jsou celkem tezko dohledatelne ikdyz se o to objevuje kazdodenne v mediich spoustu zprav. :)

před 2001 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Zkoušels třeba univerzitní knihovny? Kouknout po dokumentech holokaustu a podobně. Já jsem třeba takovéhle přístroje a příručky potkal v Trteblince, Majdanku, Oswětimi… Třeba by stačilo oslovit správce…

před 2001 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek