(O_o)

Jak nacisté v Německu měřili čistotu rasy? Existuje i seznam ras a postup v češtině? Co používali za měřící nástroje?

Zdravim, potrebuju radu ohledne skolni prezentace. Vybral jsem si tema mereni lidskych proporci a kategorizace lidi z doby Treti rise. Dochoval se i seznam ras a podrobny postup mereni z Protektoratu Cechy a Morava? Jake nástroje používali? Jak dlouho trval test jednoho cloveka, kategorizovali jeho rasu ihned, nebo s delsim casovym odstupem nekolika dni? Kdesi jsem videl i fotku dokumentu jak urcovali podil zida v cloveku. Daji se tyto nastroje zakoupit nekde ve starozitnictvi jako nazorna ukazka toho jak se pouzivaly? Muzete poslat prosim i video jestli existuje? Dekuji moc za odpovedi.

Nejlepší odpověď
Edison

My Ti máme hledat zdroje pro prezentaci, kterou sis vybral? Promiň, ale tady je něco špatně. V první řadě bys měl navštívit nějakou knihovnu. Tam najít příslušnou literaturu a STUDOVAT. Vybrat si téma a pak žebrat na forech, aby Ti zdroje někdo nastrkal pod nos je opravdu k ničemu. Pak maj dnešní mladí umět vyhledávat a zpracovávat informace, natož nad nimi ještě přemýšlet. Přesně takhle vznikají manipulovatel­né OVCE.

Další odpovědi
xxx3

:)) Nástroje.....asi rasospektrometr. Nacistické rasová teorie byla čistá pavěda, nejvíc ale záleželo na předcích. Sám Hitler by představám o ideálním Němci moc nevyhověl, ostatně většina nacistických pohlavárů také ne.

aliendrone

Bože… proč si vybíráš téma o kterém NIC NEVÍŠ?
Začni třeba tady: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rasse-_und_Siedlungshau­ptamt#Vedouc%C3%AD_%C3%­BA%C5%99adu_RuS­HA

Jinak se používaly prakticky stejné antropometrické nástroje jako dnes. Víš, on např. takový měřící pás (jinak známý jako „krejčovsky metr“) se za ta uplynulá léta moc nezměnil! ;) :D :D

(O_o)

Edison: samozreme jsem to hledal, ale na internetu jsem to nenasel a proc asi, kdo by si vzal na triko clanek, ktery muze nekdo pouzit pro ideologii dnes. Diky moc za radu ohledne knihoven, ale Mengele nic nenapsal nebo to v Narodni knihovne neni a nevim kde hledat.

xxx3: Ja ale delam prezentaci te doby, nejake nastroje meli a urcite je i pojmenovali. Nebavim se o AH samozrejme ze to nesplnoval, ale tvrdit o nem ze sam byl zid je dobry hoax.

aliendrone: tva odpoved je zatim nejprinosnejsi diky, proc si vybiram tema o nemz nic nevim? protoze se o nem chci neco dezvedet a hledat informace ktere jsou celkem tezko dohledatelne ikdyz se o to objevuje kazdodenne v mediich spoustu zprav. :)

Edison

Zkoušels třeba univerzitní knihovny? Kouknout po dokumentech holokaustu a podobně. Já jsem třeba takovéhle přístroje a příručky potkal v Trteblince, Majdanku, Oswětimi… Třeba by stačilo oslovit správce…