HBiggle

Jak na Wattpadu fungují autorská práva?

Zdravím,
chtěla bych se optat, protože… No, jsem idiot a neumím anglicky a v češtině ty podmínky ještě nejsou… Prostě, pokud vezmu nějakou povídku z wattpadu a budu ji číst na youtube, je tam nějaká možnost, že bych porušila autorská práva? Ano, sice tam je takové to malinké c v kolečku, ano vím co to znamená, ale pokud dílo nebudu prohlašovat za své a budu jej používat jako citaci, tak myslím, že by to nevadilo. I když… Na sto procent si nejsem jistá, proto se ptám.

Odpovědi
Karol55

Na Wattpadu si při psaní díla, můžeš vybrat o podmínek používání. Takže se asi budeš muset podívat do nějakých podrobnějších informací toho příběhu a nebo se přímo optat autora. Někdy je copyright úplný, někdy jen že se nesmí dílo vydávat za své, někdy že se může používat volně. Přesněji bych se obrátila na autora povídky.