zjentek

Jak na to, spatřit konečně Ježíška?

Chce to toulat se v ulicích? Nebo aspoň to zlatý prase!

Kategorie Vánoce.

Nejlepší odpověď
annas

Ježíška můžete uvidět jen v jesličkách, třeba v kostele. Přece už dávno nežije, ale je to symbol dobra. Přece on je sám darem a proto nás obdarovává.

Zlaté prasátko vidět můžete, to záleží jen a jen na vás. Jak to máte uělat, si přečtěte článek v odkazu.

"Vidět Zlaté prasátko představovalo štěstí. Zlato signalizovalo slunce a odchod zimy. V kombinaci s prasetem slibovalo prosperitu a hojnost.

Tadiční je držet půst od půlnoci před Štědrým dnem do západu slunce. Znamená to nejíst samozřejmě vůbec nic a to ani cukroví nebo maso.

Před večeří bývalo zvykem ukázat dětem prasátko pomocí odlesků světla ze zrcátka, ručně vyřezaným vepříkem, který se podsvítil nebo sledováním první hvězdy na noční obloze. Pro každého se stává radostí, ne jen vidění samotného prasátka, ale i dobrý pocit ze zvládnutí hezké a pro někoho velmi obtížné tradice. " atd.

https://www.e­merx.cz/vanoce/tra­dice-zlate-prasatko-a-kdo-ho-uvidi.html

Další odpovědi
Kepler

No, jeden to komentoval stručně: dobrej matroš!

Drap

Marná snaha. Ježiška neuvidíš. To neni Santa Klaus, aby stál v každém obchoďáku

EKSOT123

Málem. Mám o dost staršího bráchu. Kdysi brácha řekl, že Ježíška chytíme. On hlídal u stromečku a já u vchodu ze dvora. Strhl se pokřik, brácha ho prý držel, ale utekl mu oknem… Jinak je to asi jak s tou pravdou, kdo by o ni stál?

Alesh

Stačí zajít k jesličkám… taky jsme u nich byli a Ježíšek tam hajal. 😉

Kyta

Až umřeš, třeba ho spatříš , jinak nikdy 🙂

led

Ja ho vidím každý rok v rôznych podobách a menách a v rôznych skupenstvách… Odkedy je tu aj mimozemšťan Alzák a Aliendrone, tak možno uvidím aj vesmírneho Deda Mráza alias Ježiška.

Netreba sa túlať ulicami. Stačí mať trocha fantázie. Ale ak, keď deti hrajú digitálne akčné hry, pozerajú neuveriteľné akčné filmy, akčné nepochopiteľné a urevané reklamy, a vraj rozprávky, plné akčného násilného života dospelých…
Stačí čítať knihy, počúvať rozprávky starej mamy (výnimočne starého otca, ak nespomína na svoje „vojnové“ časy) a zapriahnúť fantáziu.
Ale nebojte sa, vraj budú dávať Mrazíka, tak možno aj Deda Mráza uvidíte.

Zlaté prasa…Myslíte to so zahnutými zubam z vianočnej reklamy?
Zlaté prasa v rôznych verziách a rodoch vidno celý rok každý deň. V uliciach sa preháňa na kočiari ťahanom x-valcami. Keby tak rozdávalo radosť, ako to rozprávkové, malo aj pochopenie pre pospolitý ľud a dalo prednosť na prechode pre chodcov… čo už chceme viac…

Cenobita

Stačí zajít do kostela, skoro v každém kostele je postavený betlém (model) a Ježíšek tam leží v jesličkách.