Žabka Janka

Jak na potvory žijící v meziprostoru mého domu?

Dobrý den, prosím o radu. Mám dům 333 m2 obytné plochy, starý 300 let, hodně vysoký, suchý, úžasný. Kromě toho, že jsem sama se šesti malými dětmi, mám i několik psů a domácí zvířata – kozy, kravku,,,,,,, ale také hodně nedobrovolně, zato však svědomitě, živím kdejakou potvoru – kuny, lišky, lasice, asi i mývala, chodí tu za bránou. Dnes tu byl nádherný bílý hranostaj. Nejhorší je, že někdo z nich (je jich několik) mi žije v meziposchodí (prostor cca 1,30 m vysoký, plocha cca 170 m2), nedá nám spát, dupou a dělají si v noci z nás prču už dva roky. Ani to by nebylo nejhorší. Jeden pokoj na 1 poschodí, ohromný, nemá jediný udělanou podlahu, jsou tam nádherné staré desky na jakémsi štěrkovém snad podkladě. V té místnosti zapáchají mrtvoly. Zpod té podlahy jde šílený zápach, je neustálý, a když přijdete do další haly či jiné místnosti, tam je to OK. Asi tam, pod tu místnost, nosí ty mrciny nějaké to zvíře a zabíjí to tam. Jsem fakt nešťastná, ta místnost je nepoužitelná, a zatím nemám do léta v plánu udělat podlahu v té cca 60–70 m2 místnosti. Jsou tam otvory, přes ně my do prostoru neprolezeme (i se bojím), nevím, co mám vlastně hledat, jak to tam uklidit a otvory zazdít, když tam ty jejich veličenstva škůdci nebudou… Koho oslovit s prosbou o pomoc? Kdo mi prosím poradí?? Fakt moc potřebuji radu a pomoc. Přeji všem skvělý start do nového roku. Jana

Nejlepší odpověď
fcoop

To bývá docela problém.
Na Netu je spousta rad,třeba:

http://www.slu­necno.cz/clan­ky/kuna-na-pude-10-rad-jak-se-ji-zbavit-546

Ty mrtvolky – asi bude nutné se nejdřív zbavit toho,kdo to tam tahá.

Obecně – když se někde usadí nějaké roztomilé zvířátko a začne místo považovat za své teritorium,ne­domluvíte se s ním po dobrém.
To vy jste vetřelec.
Takže každý prostředek je dobrý........­...když funguje.
Jen o tom moc nemluvte s ochránci přírody.

Další odpovědi
dudu

No je toho na tebe hodně, ba přes míru. Ihned mně zaujalo, že se nezmiňuješ o žádném partnerovi – šest dětí přece musí mít alespoň jednoho tatínka,.
Trápení, která zmiňuješ rozhodně nezvládneš sama, ale pouze s podporou pořádného chlapa, v krajním případě tzv. hodinového manžela.

Tazatelka mně interní poštou zaslala toto sdělení:
…a najít podporu pořádného chlapa je ještě těžší, než vyhnat kuny, lišky i mývala z domu 🙂
Byl jsem nucen jí odvětit, že tento problém neumím posoudit, avšak v dalším činění jí držím palce.
Přidáte se radou nebo jen přáním „dobro došli\“ ke mně?

jmachan

měli jsme podobny problem,skunama v mezistropni mezere.vzal jsem psa do naruci a vynesl na pudu.pes tam polital a pocuchal a zase jsem ho snesl dolu. od te doby mam s kunama klid.

yuko

No, to Vam nezavidim. Asi budete muset sobe i detem ostrihat vlasy.

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zvi­rata/drobni-savci/jak-odradit-kunu-od-navstevy-v-dome-na-chate-ci-pude/

Žabka Janka

pro yuko: to halogenové svítidlo bylo jediné, co jsem doposud nezkusila. Už je ale také připraveno k instralaci, je to dobrý nápad. Ostatní z rad nic nezabralo, i ty předtím zvenku zalátané otvory to probouralo, nyní budou pevně zazděné. Díky 🙂

yuko

Lepsi kuna nez skunk.

Žabka Janka

děkuji za radu ohledně ostříhání vlasů, se základní hygienou mé děti ani já rozhodně problém nemáme, dokonce i dům je dokonale čistý.

yuko

Tomu verim, napsala jsem to jen tak s humorem, protoye se rika, ze na odehnani kun z domu jsou dobre lidske vlasy. A kde byste je vzali jinde, nez ostrihali ty svoje Taky jsme jednu dobu meli na chate kuny, ale uz si napamatuju, jak je sestra vyhnala.

Žabka Janka

Ne, tatínka ani partnera bohužel nemáme, bohužel. Vše zvládám, ale třeba zrovna tahle situace je pro mne složitá, protože jsem nechtěla ty škůdce zabít, ale jen vyhnat a to teda nezvládám. Lišky jsem už vyřešila, ty tady už delší dobu nebyly. Ráda bych i zaplatila někomu, kdo by pomohl, a bude v domě klid.

Žabka Janka

pro fcoop : děkuji za radu. Skutečně jsem vyzkoušela kdeco…i kombinace, také jsem zakoupila elektrické plašice, dala jsem za ně skoro tři tisíce a nic. Svělomet na pohybové čidlo také nic. Nebojí se absolutně ani mých ostrých psů-jediná cizí kočka z vesnice by sem ani za mák nevlezla…Oni ale zřejmě mají bezpečné cesty do mého domu. Pokud by mi tam chcíply (otrava třebas), bude to horor, než se rozloží, protože se tam nedostanu. Jedině zkusit probourat otvor, kterým tam vlezeme, vyčistit to tam a vše zevnitř zazdít. Netušila jsem, jak jsou ty potvory vychytralé a vyčůrané. Ale noci jsou fakt krušné…dovádí neskonale přímo nad našimi hlavami, nemluvě o škodách na kuřatech, kačenkách, koťata zmizeli, atd…Teď už vím, že boj to bude urputný. Jana

fcoop

Existují fóra,kde si lidé vyměňují zkušenosti. Vycházejte z faktu,že řešení určitě existuje.Jen na něj přijít.Nejsou přece nezničitelní.
Zásada,která je nutná – nebrat žádné ohledy,ani zajatce.
Je boj,který probíhá každý den na celé planetě.
Problém se jmenuje:„Buď my,nebo oni“.
Neexistuje kompromis.
A fantazii se meze nekladou.

Žabka Janka

pro fcoop : ano, žádné ohledy, žádný kompromis už není možný, tento týden jdeme na to. Najala jsem brigádníka, který do inkriminovaného prostoru probourá otvor, prostor vyčistíme, vydesinfikujeme a zevnitř se všechny otvory zazdí. A budou mít po parádě ty potvory. A my klid 🙂 . Děkuji. Jana

fcoop

No – tím to možná neskončí – potvory jsou chytré a jsou na to místo zvyklé.A je zima!
Budou si chtít najít teplý pelech.
Jak to povykovali husité?
„Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme.“
Takže:„Hrrrr na ně!“

bolak

panebože to je napínavý :-o, chci vědět jak to dopadne..

Žabka Janka

si dělejte srandu z bezbranné slabé ženy 🙂