PostApMan

Jak na o2 a jejich splátkový kalendář ?

Cca pře 3 měsíci jsem jako OSVČ dostal do do dluhů z důvodu dlouhého onemocnění a následného úpadku příjmů a následného „krachu“. Pozastavil jsem tedy svojí činnost, vyplatil dva své zaměstnance a nabídl svojí firmu k prodeji (tedy nabídl pronájem mích prostor, za odstupné, moje registrované logo, zákazníky apod.). Našel se kupce a byl až tak ochotný že mě přijal jako svého obchodní zástupce na HPP. Potíž je v tom, ale že na mě doposud zůstal jeden dluh z dob mé podnikatelské činnosti u o2. Dluh přesahuje 20 000 a já teď řeším jak ho zaplatit. 20 000 po ruce v hotvosti bohužel nemám, a půjčku ve zkušební době nedostanu. Řešim tedy to jak mám postupovat, aby mi o2 utvořilo splátkový kalendář.

Je mi jasné že budu muset navštívit nejbližší pobočku a tam se dohodnout ,ale zajímá mě průběh ,jestli s tím nemá už někdo nějakou zkušenost, popřípadně pár rad jak postupovat. Děkuji

Nejlepší odpověď
Cullinda

Na pobočce se mužete dozvědět maximálně kontakt na osobu k tomuto kompetentní.
Té bych pak zaslala doporučeně dopis se stručným vysvětlením situace a žádostí o splátkový kalendář. Součástí žádosti by měl být i samotný splátkový kalendář – tedy termíny splátek, počet splátek a částka,kterou můžete splácet.
Kopii dopisu si uchovejte společně s podacím lístkem od dopisu.
Počítejte i s nějakým tím penále za opožděné placení.
Pokud Vám to napoprvé neschválí, nevzdávejte to, na nějaké té upomínce jistě najdete kontakt na někoho ve vyšší funkci, u koho můžete opakovat postup.
Pokud by se i tak nedařilo a oni to předali vymáhací společnosti, máte v ruce dokument, který dokazuje Vaši snahu splácet, což i ocení i vymáhací společnosti a dá se pak s nimi dohodnout.

Další odpovědi
mišula4

O2 nabízí standartní splátkový kalendář na maximální dobu myslím 10 měsíců, s tím, že nesmíte ani jednou porušit. Dohodnout lze i přes telefon, ale nevím jestli u tak vysoké částky. Je třeba zavolat na o2, oni Vás přepojí přímo na speciální oddělení, musíte mít u sebe identifikační číslo, pokud ho máte. Tam se domluvíte a oni Vám následně pošlou doporučeně splátkový kalendář. Ať Vám to dobře dopadne.