Killmen

Jak na něco přestat myslet a zbavit potlačené vzpomínky/myšlenky?

Předvčerem jsem něco udělal. Trochu jsem dořešil můj bývalí problém. Poté mělo být všechno vpořádku, ale já na to nemohl přestat myslet. Stále jsem si říkal, jestli už můžu žít normálně, bez toho problému a tak. to je ale vedlejší. Nemohl jsem to ani nechat být, a tak jsem se podíval na net a udělal všechno podle téhle stránky. http://probuze­ni.blogspot.cz/2014/02/­jak-se-zbavit-negativnich-myslenek.html ale to mi vůbec nepomohlo. Naopak to udělalo věci horšími. Tu myšlenku jsem nějak utěsnil, nebo potlačil nebo se mi nějak dostala do mého podvědomí, protože je to hlavně ten pocit, co mě trápí. Cítím se trochu stísněně, jako by mě to tlačilo a podobně. Ta myšlenka, nebo vzpomínka mě už tak ani netrápí, jako ten pocit. Zažili jste už někdo? Nevíte náhodou, co s tím dělat? Doporučili by jste mi nějaké dobré psychologické stránky nebo mi prostě jen poradili?

Odpovědi
anonym

Zkus začít myslet na svoji gramatiku.

Drap

Začít dělat něco pořádného, a smysluplného a myšlenky se změní.

pucipuci

Tak jsem si to letecky přečetl, a zdá se mi, že mícháš jablka s hruškami. Toto je návod, jak si přestat nadávat. Ale i tak je to zjednodušené. Popsaný přiklad s idiotem dává smysl. Člověk občas něco pokazí, ale nedovedu si představit, že by to nějak šlo zapracovat do příkladu třeba na tu dietu. Chtít zhubnout, sežrat koblihu a pak si místo výčitek a nadávek říci něco ve smyslu- to neva, budu pěkně kulaťoučký… Je nesmysl. Někomu ublížit, třeba i slovně a pak si říci co? No tak jsem to přehnal, ale zasloužil si to. Já to sice také zjednoušuji, ale je velký rozdíl zpozitivnit si nějakou myšlenku a nebo vzpomínku. To jsou dvě věci. Mi se také přihodila taková nemilá věc, že mě někdo napadl. Půl roku to nešlo z hlavy a omílá se ta situace dokolečka dokola, přemýšlíte nad tím, jak by to dopadlo, kdyby se řeklo nebo udělalo něco jinak, ale to nejde. Snad jen s odstupem času si myslím, že jsem to měl přijmout třeba jako karmu a říci, stalo se, dostal jsem se z toho, děkuji, jdu dál. Je to skoro 40 let, co jsem přišlápnul babičce kuře, které umřelo a já z toho měl takové výčitky, že ten silný dojem ve mě zůstal. Jsou prostě věci, které si poneseme sebou dál a chce to opravdu jen čas. Z něčeho se člověk ani nevypovídá ani nevyzpovídá. A pokud chceš konkrétní radu/postoj musíš napsat konkrétní událost. Třeba do sz. Držím palce. Jinak dobrá kniha je Miluj svůj život. Když už nic, tak se parádně u ni vybrečíš a třeba to ze sebe dostaneš.