uccello

Jak na kvílení kotoučových brzd na kole?

Mám mechanické kotoučové brzdy Shimano BR-M416 a po velkém servisu před rokem mi brzdy pískají jako blázen. Seřízené je mám dobře, odmaštěné jsou a metodu intenzivního zahřátí z kopce už jsem taky zkoušek několikrát. Pořád pískají a někdy přejdou do dost nepříjemného vrzání. Než jsem kolo dal na prohlídku, tak si za těch pár let od koupě ani nepískly. Nemáte nějaký tip, jak se toho zbavit? Díky

Odpovědi
Kepler

Napadá mě jenom vyměnit brzdové destičky, jiný typ. Nebo bych to reklamoval v tom servisu, kde ti prohlídku dělali. Asi jsi to měl udělat hned, teď až po roce to může být problém.

Hlada

Nevím, jak je to na kole, tipuju, že je to stejné, jako u auta. Jde o vůli mezi destičkou a třmenem. Vyrábějí se na to speciální teplotně odolné pasty.