Pavel1212

Jak na kompost?

Jak a na co vytvořit kompost? Na zahradě máme „kompost“, ale většinou tam ukládáme akorát trávu nebo shnilá jablka. Mělo by se tam dávat prý i slupky od banánů, ohryzky od jablek…? Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

My máme na zahradě kompost, ale bych se nemusela rozepisovat, dávám Vám odkaz na stránku. V ní je domácí kompostování podrobně popsané.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dom%C3%A1­c%C3%AD_kompos­tov%C3%A1n%C3%AD

Další odpovědi
anetadela1

Můžou se tam dávat i slupky od brambor, jak píšete i od banánů, ohryzky. Prostě cokoliv co je bio… Jo a nejlepší je popel z kamen. Ten kompostu moc pomůže. Takže jestli máme krb nebo krbový kamna, tak s popelem šup na kompost:-) Teda pokud topíte přírodním materiálem 🙂

bartt13

cokoliv

elektrikář

Zkopostovat se dá všechen rostliný material.Tráva shrabané listí i kuch odpad všechny slupky.Popel ze dřeva a briket. V popelu z uhlí je moc větších nespálených kousků a ty se nerozloží. Přidal jsem tam i malou část roztlučené omítky.Bláto z meliorační stružky a pokud mi soused dá i koňské kobližky. Rozdrcené větvičky z drtiče. Po roce se musí přeházet.po dvou letech je z toko pěkná hlína. Přidávám to pod ovoné stromy a do záhonů.