Avatar uživatele
huxa

Jak na domácí lis?

Chtěl bych lisovat z pilin, popř. listů, trávy a dalších nasekaných věcí do tvaru, který by měl mít přibližně 1cm na výšku a 3cm šířku, hloubku, jelikož o lisování vím velmi málo, rád bych se optal vás, zkušenějších zde, co tomu rozumí, kolik je potřeba k tomu energie, jestli bude stačit ruční lis nebo hydraulika? Potřeboval bych to co nejlevnější, není potřeba, aby to u sebe drželo hodně pevně, jen, aby se s tím dalo manipulovat.

Zajímavá 0 před 3827 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
honza19hk

jestli z toho chceš udělat jen takový kostičky stačí ti si svařit rámeček z 80mm velkých iček/uček a do něj namontovat hydraulický zvedák na auto tzv panenku.Stačí třeba 3 tunová. A nebo starý lis na knihy. Každopádně budeš muset mít vyrobenou nějakou formu z oceli.Bez ní ten výrobek nebude mít žádný tvar a je pak jedno na čem to lisuješ.
A nebo se domluv s nějakým zámečníkem co má na dílně lis jestli by sis to mohl vyzkoušet a seznámit se s lisováním jako takovým a pak to můžeš dělat doma. Já mám lis na 200tun originál z Poldi kladno,nevím odkud jsi ale na tvém místě bych to udělal jak jsem napsal výše.Pozískání aspoň základních znalostí to pak můžeš dělat sám doma,bez rizika úrazu ze špatného zacházení s lisem.
Jinak samozřejmě hydraulika je lepší a méně namáhavá,ale za to dražší.Ono také záleží co si představuješ pod pojmem levnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
postcd

ruční lis se dá koupit docela levně z druhé ruky, ale pokud potřebuješ z biomasy vytvořit tyto malé kousky, tak to už by podle mě bylo potřeba něco složitějšího. Vím že jsou šnekové lisy, briketovací lis, ale to jsou už dražší zařízení..

http://www.ire­ceptar.cz/pro-kutily/vyrabime-papirove-brikety/
http://www.ener­goportal.cz/fo­rum/vyroba-biomasy/briketovaci-lis-5947/?kotva=bri­ketovaci-lis-117781
http://forum.tzb-info.cz/108397-lis-na-peletky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rigormortis

U tohoto druhu výroby pelet není až tak důležitý jen tlak ale zároveň teplota (pojivem je poté samotná pryskyřice dřeva)…problém je u vlhkosti: ta musí být při lisování v určitém přesném rozmezí.
Je zde alternativa, kdy rozmícháš ve vodě papír dřevěnou štěpku a pilyny a z toho v ručním lisu vylisuješ vodu…výsledný produkt se musí bohužel sušit.
Jsou na to lisy, ale to dělá hodně velké kostky.
Vyzkoušel bych tu vodní kaši prohnat mlýnkem na maso…dají se pořídit i takové mlýnky co mají určitý profil.

Zdroj: http://www.go­ogle.cz/imgres?sa­fe=off&client=fi­refox-a&hs=z8r&sa=X­&rls=org.mozi­lla%3Acs%3Aof­ficial&tbm=is­ch&tbnid=J9kpMRU­FY5d5eM%3A&im­grefurl=http%3A%2F­%2Fwww.irecep­tar.cz%2Fpro-kutily%2Fvyrabime-papirove-brikety%2F&do­cid=sNpLl3d8j6AC­kM&imgurl=http%3A%2F­%2Fwww.irecep­tar.cz%2Fres%2F­data%2F011%2F0­01193.jpg&w=250&h­=386&ei=tGjlU­sebCuaZ4wSQ0oD4AQ­&zoom=1&ved=0CF­kQhBwwAQ&iact=rc&dur=334­6&page=1&star­t=0&ndsp=21

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek