Avatar uživatele
cvikra

Jak na čmelíky u drůbeže?

Nevím, jak se mám zbavit čmelíků u slepic. Je na to nějaký přípravek a jak se používá?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Braník před 3787 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

V běžné lékárně si kupte NEOSTOMOSAN (volný prodej) množství podle předpokládané potřeby. Ředí se cca 100ml /10l vody a toto množství ještě nedávno stávalo cca 100Kč. Roztok lijte do rozprašovače a použijte dle přiloženého linku. Je třeba vystříkat slepice, kurník atd.
Neostomosan je levný, účinný, širokospektrální a má i repelentní účinky proti komárům, klíšťatům, mouchám, klošům atd.

odkaz uživatele zde:
NEOSTOMOSAN je skutečně jednička. Prodají Vám ho u každého veterináře, či veterinární lékárně. Je levný. Vířistit kurník, vše vystříkat, včetně kukaní a večer i slepice na hřadě. Funguje na veškeré zevní parazity. Po 14 dnech to na radu veterináře opakujte. 2 x do roka. Můžete s ním postříkat i králikárnu, či jiné venkovní místo, kde je hodně much a jiného hmyzu. Používá se i ve velkochovech k likvidaci létajících potvor,včetně komárů.

podstatná část příbalového letáku:

S: Tetramethrinum 50 g, Cypermethrinum 5 g v 1 l.

PL: Piperonyli butoxidum, Acidum aceticum anhydricum, Emulgator, Paraffinum liquidum, Hydrocarbonea aromatica concentrata.

IS: Antiparazitika.

CH: Neostomosan sol. okamžitě zneškodňuje ektoparazity a poskytuje dlouhodobou ochranu proti novému napadení parazity. Doba této ochrany závisí, do určité míry, na způsobu léčby a situaci v chovu zvířat. Neostomosan sol. je širokospektrální ektoparazitikum. Má vynikající účinnost proti mouchám (Stomoxys calcitrans, Musca domestica, Haematobia irritants, Musca autumnalis, Tabanidae spp.), blechám (Ctenocephalides spp.), vším (Haematopinus spp., Damalinia spp.), svrabu (Sarcoptidae, Psoroptidae), roztočům (Demodicidae) a klíšťatům (Ixodidae). Neostomosan sol. je ideální insekticid díky svým vlastnostem: – v různých podmínkách je vysoce účinný proti artropodům, ale neškodný pro teplokrevná zvířata (má vysoký index tolerance); – má široké ektoparazitární spektrum; – snadno se aplikuje. Neostomosan sol. se rychle metabolizuje a vylučuje z oběhu a tkání.

Můj dodatek:
Běžně používané prostředky koupené v drogerii nebo u veterináře jsou mnohem dražší a méně účinné. Shodli jsme se s několika veterináři, že během času se staly mnohé druhy parazitů částečně rezistentní na často nebo opakovaně používané prostředky. Já tento přípravek používám ve svém chovu mnoho let a doporučuji i jiným chovatelům jiných zvířat . Doporučuji dobře si přečíst příbalový leták!
Doplňuji:
ad Braník: výborná rada, ale přesně jak doporučuješ- preventivně! Tazatel potřebuje vymýtit čmelíky a ošetřit chov.zařízení „léčebně“, potom může využít tvé rady k prevenci. Ale stejně si myslím, že ty větve nepůsobí i repelentně, jako mnou doporučovaný prostředek.

Upravil/a: anonym

3 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer, anonym, www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Npojo, nefunguje google,co?

Čmelík kuří, Vše o líhnutí a chovu drůbeže
Likvidace čmelíků není složitá – osvědčuje se běžný Biolit na lezoucí nebo létající hmyz, který se prodává v každé drogerii. Tím je třeba důkladně …

lihnuti.blog.cz/1203/cme­lik-kuri

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Biolit dnes už moc na čmelíky nezabírá,je pravda co píše Bohemica-přípravek
NEOSTOMOSAN je výbornej,ale pokud chcete mít stálou prevenci po celý rok,zbytečně nehodit každou chvíli slepice a rušit je,je dobré si nasbírat suché listí z klasického ořešáku a to dávat do snáškových hnízd,je to lety osvědčený recept,který se používal za dávných časů a mám ho vyzkoušenej u slepic,
listí na zimu si uschovejte do nějakého pytle a přidávejte občas rozdrobené do snáškových hnízd nosnic.
Hodně zdaru

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata