pája139

Jak můžu zjistit že mam deprese?

A jak se dají léčit?

Nejlepší odpověď
Beer4Real

Je hodně lidí, kteří po každém zhoršení nálady melou že mají „Depku“.
Takoví lidé ani netuší co to je a nikdy to osobně nezažili.

Další odpovědi
msi

sexem třeba

MrnousakCZE

deprese zjistíš tak že budeš hodně smutnej a zajdeš si k psychoušovi a ten ti předepíše prášky, nebo zkus bejt furt něčím zaměstnanej abys neml čas na přemýšlení

Banán88

Ty ti muze potvrdit jen lekar, mnohdy se deprese zamenuji se stavy uzkosti, a ver never, neni to totez (ale msi ma v celku rozumny nazor, toho bych se drzel ;) )

ovsem jestli se opravdu necitis dobre, tak vyhledej odbornou pomoc ..
Doplňuji:
TW!ST :
…clovece Ty me zacinas desit, obcas se nestacim divit, Tvuj vek si ani radsi netroufam odhadovat. Neber to jako osobni utok, je to jen k memu prekvapeni co se tu od Tebe obcas objevi. (viz. pr. Ebola, vcetne teto odpovedi, pak si nejsem jisty, zda marihuana je opravdu tim spravnym nastrojem v rukou neznaleho)

marci1

Na depresi by vás měly upozornit následující příznaky:

  • Cítíte smutek, prázdnotu a beznaděj. Tyto pocity vás provázejí většinu dne, každý den.
  • Ztrácíte zájem o věci, které jste dříve měli rádi. Přestaly vás zajímat vaše koníčky, nebaví vás trávit čas s přáteli nebo ztrácíte zájem o sex.
  • Jste podráždění a úzkostliví. Cítíte napětí, snadno se pohádáte a je pro vás těžké skutečně relaxovat.
  • Nedokážete se rozhodovat. Deprese může narušit vaši schopnost soustředění a jasného myšlení. I rozhodování v běžných věcech vám náhle připadá neskonale těžké.
  • Máte pocity viny a zbytečnosti. Tyto pocity jsou často přehnané a vůbec neodpovídají realitě. Cítíte vinu za věci, které jste nezpůsobili nebo které jste nemohli nijak ovlivnit. Můžete se cítit velmi provinile i kvůli úplným maličkostem.
  • Zabýváte se myšlenkami na smrt a sebevraždu. Tyto myšlenky mohou být různé: někteří lidé si přejí, aby byli mrtví, protože cítí, že svět bez nich bude lepší. Jiní lidé si přímo rozmýšlejí, jak sebevraždu vykonat. Berte tyto příznaky velmi vážně, a pokud se u vás objeví, navštivte ihned lékaře nebo se alespoň svěřte někomu blízkému, kdo se o vás může postarat.
  • Cítíte se fyzicky špatně – může jít o bolest hlavy, bolest zad, zmatenost, pocit tlaku na hrudi a zrychlený tep, trávicí obtíže, ztrátu chuti k jídlu nebo naopak sklon k přejídání, nespavost nebo obráceně nadměrnou potřebu spánku a těžkou únavu.

Dále ve zdroji.

Zdroj: http://doma.no­va.cz/clanek/zdra­vi/mate-priznaky-deprese-otestujte-se.html

Bobr1961

Mám podobný problém, chce to nebýt sám. …

klob1

Ahoj. Tak nejprve je dobré zajít k psychologovi (šce) a tam se určí teprve, o co se jedná skutečně a jestli to je jen na Psychologa nebo v nejhorším Psychiatra. Psycholog si s tebou popovídá a ty povídáš, nic to není, může to být příjemná slečna i. Nic doktorského, žádné prášky
Pokud to uzná za vhodné a stav mnohem horší, tak nejprve ti obvodní doktor napíše prášky na tu depresi, nebo nervy utlumí. Jinak pak nastoupí Psychiatr(čka), což pak už je nutná léčba, většinou už léky.(jestli to jsou léky?). Léčba většinou pak prý trvá 2 roky.
Léčba se provádí ambulantně, jen ve vážných případech hospitalizací.
Dnes má téměř každý normální člověk svého Psychologa prý, ne psychiatra.
Tak deprese je jakákoliv úzkost, zneklidnění, stres. Nervové stavy. Nemusíš mlátit hlavou do zdi. Je to i stav, kdy nejsi tzv. blázen, jen se člověk cítí mizerněji. Nemyslím, jako nemocný člověk. Ale třeba nějaké problémy a člověk se začne obávat nebo ho přestane i bavit činnost, která dělala toho člověka spokojeného, uklidňovala jej. A teď najednou už ne. Přestane se soustředit na činnost, která před tím nic nedělala. Začne mít špatné pocity po těle. A přesto nešílí ten člověk.
Dnes depresemi trpí většina lidí, je to dobou (stresem a problémy) a nejsou to žádní blázni.
Takže to určí jestli máš depresi nebo nemáš Psycholog.
Jinak deprese se dají i léčit jinými způsoby. Procházka přírodou, nebo zábavou. Něčím, co tě baví. Pokud to jde. Jinak pokud nic nepomáhá, pak už je dobré to začít řešit na Psychologii, nebo odborníků. Na Psychiatra je čas, tam hned nechoď. Někdy dokáží u dělat z člověka blázna.

Tw!st

Já jsem měl deprese, stavy úzkosti… Musel jsem chodit k psychologovi, napsal mi různé prášky po kterých se to snad ještě zhoršilo. Tak jsem zkusil marihuanu. Kouřil jsem ji asi jednou týdně a během měsíce jsem byl zase zpět na nohách a nemůžu si to vynachválit. Takže z vlastních zkušeností v rozumné míře ti může marihuana pomoci. Ovšem stát tomu zabraňuje protože z této léčby nebude mít žádné peníze a tak nejspíš budeš muset platit za prášky které ti možná ani nepomůžou

Pepina7897

V první řadě je třeba určit, jestli je to opravdu deprese. Podle mě jsou úzkost a deprese dvě odlišné věci. Mně poslední dobou trápil stres a hledala jsem něco na uvolnění. Naštěstí jsem narazila na Krupa Kratom https://www.a­damkrupa.cz/, který mi opravdu pomáhá a já se po něm cítím i plná energie. Je to přírodní doplněk stravy a já nemusím sahat po žádných lécích na uklidnění.