Zvědavý

Jak můžu co nejdříve ukončit pracovní poměr?

Pracuji necelý rok v továrně a chci co nejrychleji odejít. Bez 2měsíční výpovědní lhůty. Nechci se o tom dopředu s nikým v práci bavit.

Nejlepší odpověď
Drap

Tak jak si to představuješ, tak to nepůjde. Buď musíš dát výpověď, popřípadě počkat až ti bude končit pracovní smlouva, nebo se zkusit dohodnout o okamžitém ukončení.

Další odpovědi
cukrar

Musíte oslovit nadřízeného a požádat o ukončení pracovního poměru dohodou. Nemusí Vám ale vyhovět. Přestat chodit do práce, bez důvodu, nejde.

ivzez

Okamžité zrušení pracovního poměru by bylo možné jenom v zákonem
stanovených případech → kdyby Vám zaměstnavatel teď v lednu dlužil
mzdu (nebo část mzdy) např. za říjen nebo listopad.

Skončit téměř hned je jinak možné písemnou dohodou,
ale ta přichází v úvahu jenom v případě, že s návrhem
bude souhlasit zaměstnavatel.

Jinak jenom výpověď a dodžet výpovědní dobu.

jpau

Můžeš se dopustit „hrubého porušení pracovní kázně“, nicméně bych to úplně nedoporučoval.