Natee

Jak může slavit narozeniny člověk, jenž se narodil 19. února na přestupný rok?

V rodině mám osobu, která se narodila 1. března v přestupném roce. Kdyby se narodila o dne dřív, jak by to by mohla slavit narozeniny?
Doplňuji:
Pardon, 29. února, překlep =)

Nejlepší odpověď
Ella

Myslite 29.unora? =D No tak to vetsinou slavi lide o den driv nebo jen jednou za ctyri roky poradna oslava :D

Další odpovědi
Drap

kdo se narodil 19.února slaví 19 února, kdo se narodil 1 března , slaví 1.března. Kdo se narodil 29.února, slaví buď 1× za čtyři roky 29.února, anebo si to posune a slaví každý rok 28.února a nebo 1. března.

arygnoc

zhodou okolností mám známeho co se narodil 29. 2.
V normálním roku slaví narozeniny 1. 3., tedy den po 28. 2.

Jinak v ten den se narodilo (umřelo) i pár známych osobností, viz http://heureka­.tym.sk/dnesa­.php?den=29&mes=2

vek člověka se počíta odečtením letopočtu.

Takže, kdo sa narodil 29. 2. 1980, měl letos 31 let.

baghira

Podle papežské buly Řehoře XIII (podle kterého se jmenuje gregoriánský kalendář) jsou tyto dva dny rovnocenné, takže i třeba dluhy splatné 28.2. se mohou platit i 29.2. Takže narození 29.2. mohou bez obav slavit i 28.2. – požehnání tomu dal sám papež.

A to ještě je pohoda – v židovském kalendáři se vkládá celý přestupný měsíc, to je pak síla :DD

chudst

… a oficialne je jak stary? Jakpak se to pocita? Mysli nase zakony i na toto?

Jinak samozrejme: jsou to narozky, neco co si vymyslel clovek – takze je s klidem muze slavit treba den predtim a cely tyden s kamarady potom, jako normalni narozky u vsech lidi.

led

Je to jednoduché…
V neprestupný neoslavuje, každý prestupný rok oslavuje 4 dni. 🙂
PS
…ale prikláňam sa k Pápežskej bule, pardón, k Baghírovi.