FlAsh_7

Jak mohu vybudovat bohatství?

Nejlepší odpověď
Drap

Co si představuješ pod pojmem bohatství ? Duševního bohatství můžeš dosáhnout tak, že se budeš stále učit a vzdělávat. Pokud myslíš majetek, tak si ho musíš koupit nebo postavit třeba dům sám, pokud myslíš peníze, tak musíš pracovat, být dobrý aby i mzda byla dobrá a potom šetřit, nebo mít dobrý nápad začít podnikat a pokud se ti bude dařit a budeš u toho přemýšlet, budeš i bohatý.
Třeba já se považuji za poměrně dost bohatého v zážitcích, už jsem toho spoustu viděl a zažil a na setkání se zajímavými lidmi.

Další odpovědi
Zvidatel

Prací, investicemi, podnikáním, pasivními příjmy, vlastní tvořivou činností.
Prací, takovou, kde budeš mít možnost stoupat, kde když se budeš snažit v zájmu firmy tak si tě všimnou a budeš stoupat po karierním žebříčku až to dopracuješ třeba na řiditele celé společnosti, který má tu nejlepší mzdu ve firmě a kolikrát i podíly na zisku. Samotná práce ale samozřejmě většinou nestačí, ale postup v karierním žebříčku zvyšuje tvoje výdělky a tím i příležitosti. Musíš s těmi penězi ale rozumně nákladat, někam je investovat, čekat až z toho bude dostatečný kapitál. Pak můžeš zkupovat akcie firmy a stát se jejím spolumajitelem, investovat je do něčeho, co se oplatí.
Investování je velká kategorie, patřit tam může cokoli. Musíš na investice často naspořit větší částku, aby stála za to, opakovat to, zvyšovat. Investice je cokoli do čeho dáš své finance s tím, že se ti to někdy nějak v budoucnu (pravděpodobně) vrátí, záleží na riziku. Takže jsem spadá všechno do čeho vkládáš peníze, kromě utrácení.
Pasivními příjmy se uzančují ty příjmy, na kterých nemusíš aktivně pracovat (alespoň později). Ze začátku si ovšem samy žádají nějaký ten kapitál/investici nebo vlastní dlouhodobou práci, takže sem patří i ta tvořivá činnost, jako zhotovení nějaké užitečné věci, napsání knihy aj. věci spojené s autorskými právy, patenty, dále třeba pronájmy vlastních bytových jednotek nebo pronájm jiných věcí, vlastnictví a poskytování nějakých služeb/věcí, které lidi využívají a tobě z toho plyne zisk. Do pasivních příjmů vlastně můžeme zahrnout i podnikání, ale jen za předpokladu, že je to firma, která „jede sama“ bez tvé větší účasti – máš tam už několik zaměstannců a hlavně vědoucí/ředitele, kteří to řídí za tebe.
Podnikání jsem nechal na konec, protože to je asi nejpodstatnější činnost při tvorbě finančního bohatsví. Je omezeno jen tebou samým, tzn., že příjmy z podnikáním mohou být jakékoli podle toho, jka moc se snažíš a jak moc bude tvé podnikání úspěšné. Různé investice, pasivní příjmy a samozřejmě i platy jsou nějak něčím omezené a je tam nějaká ax. výše, které je možné dosáhnout.
Jsem může patřit úplně cokoli. Můžeš podnikat jakkoli v ledasčem.

Točí se to celé okolo peněz a peníze dělají další peníze, jak už řekl Smith. Potřebuješ do začátku vždy nějaký kapitál (většinou peněžní) a ne že by se nedalo někdy bez kapitálu obejít, ale potřebuješ alespoň nějaký. Peníze (rozuměj kapitál: na investice, podnikání) si můžeš naspořit postupem času, prací – nebo několika spolu s nějakými přívýdělky, zvlášť když budeš postupovat chytře a seženeš si některé, kde budeš dobře vydělávat. Pak postupným investováním s tím, že se to bude časem zvětšovat – ty finance až z toho bude dosatečný kapitál, který bude možný na něco použít (nebo už budeš mít dostatečné příjmy a nebudeš ani další kapitál potřebovat). Pak půjčkou (s tím, že to nejsou tvoje ty peníze a budeš je muset vrátit – a to si plno lidí neuvědomuje), a samotným podnikáním, které rozšiřuje vlastní kapitál – hlavně reinvesticemi do podniku. Proto můžeš začít podnikat i s velmi malým kapitálem a snažit se ho rozmnožit a pak si ještě si budeš moct třeba půjčit na rychlejší rozšíření toho podnikání. Např. banky kolikrát nerady půjčují podnikatelům, kteří teprve začínají, i když by měli sebevíc dobré plány, ale když už ten člověk podniká a má nějaké zisky, tak už mu pak snáz půjčí, protože sice začal se svým malým kapitálem, ale daří se mu jej rozmnožovat (a dá se očekávat, že člověk, který neumí nákladat s malým kapitálem – s drobnými – tak nebude nakládat dobře ani s hromadou peněz. A naopak, ten který umí nakládat i s trochou peněz to bude nejspíš umět i s většíma částka).

Ale vždy platí: vlastní hlavou a vlastní snahou. Jak zbohatneš? rozumným zacházením s financemi. To vyžaduje hlavně znalosti a pak tvrdou samostatnou práci.
Podnikání, investování a obchodování je velmi příbuzné, úzce to spolu souvisí.
Zbohatneš SAMOSTATNOU činností za účelem zisku, tak je sice definováno ”jen” podikání ale platí to i pro tu práci (když se skrze ní snažíš nabýt bohatství a nejen žít od výplaty k výplatě), investování, pasivní příjmy a tvůrčí činnost. Protože vše je to samostatná činnost, kterou děláš ty sám a snažíš se o dosažení zisku.
Abys byl bohatý finančně, musíš být bohatý alespoň mentálně – vědomostma, protože musíš umět s penězi zacházet, shromáždit/naspořit a umět je rozmnožit. Někdo může přijít k velmým penězům, ale bohatý nebude, navíc je brzy rozhází. Bohatství jde k bohatým lidem, kteří vědí, co dělat nebo se o to pokoušejí.
Pod pojmem bohatý si nepředstavuj jen finance. Bohatství je vícero druhů.

Hufnágl

Tak rozhodně nezbohatneš u pásu, ale budeš-li mít štěstí (v neštěstí) a zdědíš
obrovský majetek nebo vyhraješ v loterii.