HarpPlayer

Jak mohu pověřit cizí lidi pravomocí zadávat termíny do MÉHO https://calen­dar.google.com ?

Příklad – potřebuju, aby mi šéf kapely mohl přímo vložit do kalendáře termín koncertu – aniž bych to já musel schvalovat.
Ostatní již tento termín vidí jako „OBSAZENÝ“ – a nemohou mne blokovat na jinou akci…

Děkuju moc za jakýkoli tip …

Odpovědi
anonym

Na adrese calendar.google.com v levém sloupci najedeš myší na konkrétní kalendář který chceš takto kapelmajstrovi zpřístupnit. Ideální je nezpřístupnit svůj hlavní kalendář ale vytvořit pro ten účel nový tlačítkem [+ přidat další kalendáře]. Poté co najedeš na řádek příslušného kalendáře zobrazí se na pravé straně řádku trojtečka, na tu klepni a z menu vyber NASTAVENI A SDILENI. Otevře se okno ve kterem muzes pridavat uzivatele kteri uvidi stejny kalendar a dokonce jim muzes nastavit i jakou uroven pristupu ke kalendari budou mit. Zda jen a/ zobrazit dostupnost, b/ zobrazit všechny informace, c/ provádět změny či dokonce d/ provádět změny a možnost kalendář sdílet dalším uživatelům (kapelmajstrovi dáš C a ostatním dáš jen A)