dgfdgf

Jak moc vyspělí byli Vikingové? Ke komu by šli přirovnat? Jak vyspělí byli třeba v porovnání s Aztéky?

Žili Vikingove ve městech, nebo to byly spíš vesnice?

Zbyly po Vikinzích nějaký vyspělý stavby jako třeba po starověkejch Egypťanech nebo Ŕecích, nebo oni stavěli jenom nějaký primitivní chýše?

Odpovědi
dubraro

Vikingové (Varjagové) byli vyspělí především v mořeplavbě, válčení a loupení. Jinak primitivní zemědělci. Nic vyspělého nestavěli.