MichaelOffic

Jak moc čitelné jsou staré texty v arabštině pro člověka, který zná její dnešní formu?

Například u našeho Českého jazyka je to asi 200 let (když nepočítám to „W“ do 19.stol a pak změněno do dnešního „V“, pak menší drobností a dnes nepoužívané knižní výrazy) a pak jde rozumět částečně i staletí stará Česká slova.

Jak je to ale s Arabským jazykem?

Jak moc staré texty v arabštině jsou pro člověka který zná její dnešní formu čitelné?

Odpovědi
Kelt

Pro orientaci doporučuji si stáhnout knihu Moderní spisovná arabština Vysokoškolská učebnice 1. díl František Ondráš a Jaroslav Oliverius. Je to v ulozto.cz a možná i v Googlu. Je to v pdf formátu. Celá učebnice má 151 stran a v úvodu je psané o arabštině a textech. Doporučuji si to tam přečíst.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.